Sağlıklı Yaşam

Alkali Su ile Sağlığını ve Formunu Koru

25 Ekim 2015

Kadınlar genelde kilolarından şikâyet etmekteler. Bu kiloların kaynağını yediğimiz yiyecekler kadar hareketsizlik de oluşturmakta. Çalışan ve spora yeterince vakit ayıramayan kadınlar için alkali su büyük bir avantajdır. Çünkü vücuttaki yağların erimesine katkı sağlar. Alkali suyun insan vücuduna büyük faydası vardır. Vücuttaki asit oranının azalmasın ve alkali oranının artmasını sağlayarak daha sağlıklı bir vücuda kavuşulmasını sağlar.

Alkali su vücut hücrelerinin nemlenmesi ve böylece daha sağlıklı olması için gerekli olan her yardımı sağlamaktadır. Günlük yaşamda asitli içeceklerden uzak durmaya çalışsak bile aslında hammaddemiz olan suyu asidik olarak içmekteyiz. Durum böyle olunca asitten uzak durduğumuzu iddia edemeyiz. Alkali su bize oksijen yüklü su içme imkânını sağlamaktadır. Alkali su, oksijen seviyesi yüksek olan sudur. Alkali su sayesinde vücuttaki asitlerin ve yaşlandırıcı hücrelerin etkisi azalmaktadır.

Alkali suyun yapımı ve kullanımı oldukça basittir. 2 litre suyun içerisine 1 yemek kaşığı karbonatı eklemeniz ve karbonat suyun içinde eriyene kadar karıştırmanız yeterlidir. Soğuk veya sıcak olan her içeceğinizde bunu uygulayabilir ve formunuzu bu sayede koruyabilir, yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun