Diyet Listeleri

Diyet Mantar Protein

28 Kasım 2013

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız mantarı diyetinizin en üst sırasında tutmanızda fayda var. Doğal bir protein kaynağı olan mantar kontrollü bir şekilde kilo vermeniz için size oldukça yarar sağlayan bir besindir. Pek çok çeşidi olmasına rağmen genellikle tercih edileni kültür mantarı olmaktadır.

Zehirli türleri de olduğu için yemek yapımında kültür mantarlarını tercih etmenizde yarar olacaktır. Bu yazımızın içeriğinde siz değerli okurlarımıza diyet mantar protein yemeği hakkında bir takım bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle kullanacağımız malzemelerin 500 gram civarlarında iri mantar zeytinyağı maydanoz dereotu gibi yeşil sebzeler olduğunu belirtmek isteriz. Öncelikle mantarların son derece iyi bir şekilde temizlenmesi ayıklanması gerekmektedir. Daha sonra mantarlar küçük bir tencereye koyulup 5 – 10 dakika pişirilmelidir. İsterseniz bu pişme esnasında çok az tereyağı ve birkaç baharat çeşidini de ilave edebilirsiniz.

Pişme işlemi gerçekleştikten sonra mantarlar biraz soğumaya bırakılar. Diyet mantarınızın üzerine dökeceğiniz zeytinyağı isterseniz sos hazırlanarak mantarların üzerine dökülür ve son aşama ise kullanılacak yeşil sebzelerin mantarların üzerine serpilmesidir. Bu işlemler bittikten sonra yemek servise hazır durumda olacaktır. Mantar vücutta üre biriktirdiği için romatizma rahatsızlıkları duyan kişilerin yememesi ilgili hekimlerce tavsiye edilmektedir. Ancak herhangi bir sağlık sorununuz yok ise ve yazımızın başında da dediğimiz gibi kontrollü aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız en büyük yardımcı unsurunuzun mantar olduğunu belirtmek isteriz.

Mantarın çorbasından tutun da böreğe kadar pek çok besin üzerinde kullanılabilen bir ürün olduğunu da belirtmek isteriz. Siz de mantarın faydaları ve sağladığı katkılar ile ilgili daha kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olmak istiyorsanız detaylı araştırmaları yaparak fikir elde edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 1 Ayda 9 Kilo Verdiren Diyet Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun