Diyet Listeleri

3 Günlük Kısa Diyet Listesi

24 Ekim 2015

ŞOK ETKİLİ DİYETİSYEN

Her kadın az zamanda çok fazla kilo vermek ister ama bu pek mümkün değildir. Sağlıklı zayıflama için uzun bir süreç gerekir ki buna gerçek zayıflama denebilsin. Ancak bir anda ortaya çıkabilecek plan içinse öyle olduğu gibi yakalanmaya gerek yok. Yapabileceğiniz 3 günlük kısa diyet sayesinde fazlalık kilolardan kurtulmak birçok uzman tarafından onaylanmıştır. Bu sıkı diyet programının temel unsuru sabah- öğle- akşam öğünlerinde aynı menülerin olması gerekliliğidir. 3 güne yayılan bu diyete riayet etmek çok zor da olmasa gerek. Tabi bu diyeti yapmak için 3 günü aşmamak gerekliliği de diyetisyenler tarafında vurgulanıyor. Büyük hedefler gerçekleştirmek isteyenler uzun süreli diyetleri uygulamalıdır. Sadece kısa zamanda küçük hedeflere yönelik çalışmalarda bu diyet sağlıklı ve başarılı olur.

Diyetin temel özelliği her öğüne ait menünün aynı yemeklerden oluşması gerektir. Örnek verilen diyette kahvaltıda süt yoğurt veya yağsız beyaz peynirden bir menü oluşturulduysa 3 gün boyunca bu menü aktif olarak kullanılmalıdır. Diyeti uygularken yapılması gereken birkaç altın kural var. Öncelikle uzmanlar sabah uyanır uyanmaz 2 bardak ılık su içmek gerektiğini vurguluyorlar. Bu ılık suyla mideyi aktif hale getirirken vücudunuzu da temizlemiş olursunuz. Bir saat bekledikten sonra şekersiz sıcak içecek yağsız peynir yoksa evde bulunan peyniri sıcak suda bekleterek yağından ve tuzundan kurtulmak mümkün domates salatalık ekmek ile kahvaltı yapılabilir.

Ara öğünde bir porsiyon az şekerli meyvelerden birine yarım kase yoğurt eşlik edebilir. Öğle yemeğinde ise sebze yemeği yağsız yeşil salata ve kepek ekmek yenebilir. Ara öğünde ayı gıdalar kullanılabilir. Akşam öğünde ise bir kase çorba biraz sebze yemeği ve yağsız salata yanında bir porsiyon meyve tüketilebilir. Bu sadece bir örnek listedir. Önemli olan her öğünde alınan gıdalar 3gün boyunca değiştirilmeden alınarak hedef kilo kaybı sağlamak mümkündür.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun