Diyet Listeleri

Canan Karatay Diyet Listesi

4 Kasım 2014

Canan Karatay diyeti, diyet listesinden çok, sağlıklı ve düzgün bir beslenme alışkanlığı edindirmeyi amaçlamaktadır. Bu diyet listesinde ekmek kesinlikle yer almamaktadır. Ekmeğin tüketilmesi yerine çok daha yararlı gıdalar yenilerek, insanların yorulmadan ve sıkıntı çekmeden fazla kilolarından kurtulmaları hedef alarak seçilmektedir. Canan Karatay diyet listesini uygulamaya karar verenler çok doğru bir tercih yapmışlardır. Ama burada önemli olan diyeti sonuna kadar devam ettirebilmektir. Diyet düzgün bir şekilde sonuçlanırsa uygulama amacına ulaşacak ve kilolardan kurtulma sağlanacaktır.

 Sabah Kahvaltısı:

2 tane haşlanmış yumurta, 1 küçük parça beyaz peynir, 5 tane zeytin, 1 fincan çay, 1 Domates, 1 avuç kadar fıstık

Öğle Yemeği:

1 haşlanmış tavukgöğsü, 1 porsiyon zeytinyağlı fasulye yemeği,  yarım porsiyon yeşil salata, 1 su bardağı ayran,

Ara Öğün:

1 avuç kadar fıstık

Akşam Yemeği:

Bol miktarda salata, 1 su bardağı ayran,  İstenilen miktarda balık, 1 kaşık keten tohumu

Görüldüğü gibi Canan Karatay diyet listesinde eksik olan tek şey ekmektir. Ama öğünlerin içeriği geniş olduğu için gayet doyurucudur. Bu diyeti, aç kalamıyorum deyip de diyetten uzak duranlar özellikle tercih etmelidirler. Fazla kiloları olan ve sağlık sorunlarıyla uğraşan insanlar için bu diyet çok uygun bir formüldür. Yorulmadan, halsiz düşmeden yapılabilen bu diyet aslında yeme alışkanlıklarını düzelten bir program olarak da görülebilmektedir. Bu programı yalnızca bir diyet olarak görmeyiz. Bu şeklide yaklaşmak sonuna kadar uygulamak için motive kaynağı olacaktır. Canan Karatay diyet ile ilgili yapılan yanlışları ortaya çıkaran oldukça bilgili bir diyetisyen ve beslenme uzmanı olduğu için insanları aç bırakmadan zayıflatmanın yollarını geliştirmiştir. Bir türlü kilo veremediğini hep yarıda bıraktığını düşünenler, bu diyeti mutlaka uygulamalıdırlar.

zayiflama-diyet-kilo-verme-92

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermek İçin Diyet Listesi başlıklı makalemizde diyetsiz kilo verme zayıflama, hızlı kilo verme zayıflama ve kilo verme zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun