Diyet Listeleri

Bu Besinleri Yiyerek Kilo Verin Kalori Yakın

9 Kasım 2014

Bildiğiniz gibi kilo vermenin en baştaki yolu yemek yemeyi azaltmaktır. Ancak bu yazımızda bahsedeceğimiz besinlerden ne kadar fazla yerseniz o kadar fazla kilo vereceksiniz. Zira bu besinler yedikçe kilo verdiriyor. Bunun nasıl olacağını ayrıntısıyla yazacağız.

Forma girmek istiyorsanız ancak yemek yememek sizi üzüyorsa artık bu eziyeti çekmek zorunda değilsiniz. Çünkü doğada bulunan bazı besinleri yediğimizde bizi şişmanlatmak yerine kilo vermemize yardımcı olabiliyor.

Kilo Verdiren Yağ Yaktıran Besinler

Limon: Limon özellikle detoks yapanların oldukça faydalandığı bir besindir. Yüksek oranda C vitamini içerir. C vitamini ise yağ yakım işlemini oldukça hızlandırır. Bundan dolayı çorbanıza, salatanıza bol bol limon sıkınız

Kivi: Kivide aynı şekilde limon gibi yüksek oranda C vitamini içerir. Doğal olarak kivi de yağ yakım işleminizi hızlandırır.

Sebzeler: Yeşil sebzeler potasyum deposudur. Ayrıca vücudunuzdaki tansiyonu dengeler. Böylece metobolizmanız daha sağlıklı çalıştığı için kilo verirsiniz.

Yeşil Çay: Yeşil çayın içinde kateçin diye bir madde bulunmaktadır. Bu madde kan dolaşımınızı düzenler ve hızlandırır. Bundan dolayıda daja fazla kalori yakar ayrıca ödemlerinizden kurtulursunuz.

Brokoli: B ve C vitamini brokolide oldukça yüksek miktarlarda bulunur.  Ayrıca çok iyi bir antioksidandır. Haftada iki kez brokoli yemenizde büyük fayda vardır.

Baharatlar: Kekik baharatını bütün yemeklerinizde kullanın. Ayrıca biberiye de oldukça faydalı bir bitkidir.  Bu iki baharat bağırsaklarınızı oldukça çalıştırır.

Elma: Elma da pektin bulunur. Pektin de tokluk hissi verir. Diyet yaptığınız zamanlarda mutlaka elma tüketin.

Ananas: Her yemekten sonra yediğiniz bir dilim ananas yemeklerin kısa sürede öğütülmesini sağlar ayrıca karaciğerin işini kolaylaştırır. Yüksek miktarda enerji verir böylece diyet esnasında yorgunluk hissetmezsiniz.

Enginar: İçinde yüksek miktarda magnezyum vardır. Yağ yakım hızını iki katına çıkarır.

Yaban Mersini: Yüksek miktarda C vitamini içerir.

Acı Biber: Vücut ısısını arttırdığı için metabolizma hızlanır böylece yağ yakım oranınız artar.

Bir önceki yazımız olan Göbek Yağlarını Eritme Yöntemi başlıklı makalemizde göbek yağı, göbek yağı aldırma ve göbek yağı ameliyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun