Diyet Listeleri

Bitki Çayları İle Nasıl Kilo Verilir ?

6 Kasım 2014

Günümüzde, sağlıksız yaşam koşulları ve bunu tetikleyen dengesiz ve sağlıksız beslenme sonucunda, birçok insanın başı fazla kilolarıyla dertte. Aç kalarak yapılan rejimler, kulaktan dolma bilgiler, çekilen eziyetler. Bütün bunlar kilo vermenizi sağlamadı ya da verseniz bile o kiloları geri aldınız; hem de kat kat fazlasıyla. Peki, bitki çaylarına başvurmayı denediniz mi?

Bitki çayları ile nasıl kilo verilir diye düşünüyorsanız; çok eski yıllardan beri süregelen bitkilerle tedavi yönteminin gücünü ve bitkilerin kilo verme konusunda da etkili bir çözüm oluşturduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Yağ yakıcı ve ödem attırıcı özelliği bilinen birçok bitki, demlenerek ya da birbiriyle karıştırılarak çay halinde tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırmaya ve yağ yakmaya yardımcı oluyor. Örneğin; en çok bilinen yağ yakıcı bitki çayı olan yeşil çay,  sade tüketmek istemeyenler ve etkisini arttırmayı düşünenler için yine aynı özelliklerdeki maydanoz, kekik, biberiyeyle karıştırılarak içilebilir. Daha tatlı bir lezzet arayanlar için; elma, tarçın ve limon da aynı şekilde yağ yakıcı etkiye sahiptir. Yine, son zamanlarda adını sıkça duyuran acı biber çayı gibi piyasadaki güvenilir markaların hazır bitki çayları da, evde hazırlamak istemeyenler için bir tercih olabilir.

Her şeyin doğal bir çözümü vardır ve bunlar gibi birçok bitkinin çayı, gün içinde sıkça tüketilerek ve sporla desteklenerek yağ yakımını hızlandıracak, sağlıklı bir şekilde forma girmenizi sağlayacaktır. Siz de bu tür bitkilerden kendi karışımınızı oluşturabilir ve tüketebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ve Göbek Eritme başlıklı makalemizde ahmet maranki zayıflama yöntemleri, basen eritme ve bölgesel incelme hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun