Diyet Listeleri

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ve Göbek Eritme

6 Kasım 2014

Bölgesel yağlar birçok kadın ve erkeğin ortak sorunudur. Günümüzde hemen herkesin vücudunda, birikmiş yağlardan şikâyet ettiği bir bölgesi vardır. Kadınlar genellikle basen ve kalçalarından şikâyetçi olurken erkeklerse göbek yağlarından şikâyetçi olurlar.

Bölgesel yağlanma problemi olanlar genellikle bu sorunun kaynağını bulmaya çalışmaktan ziyade bu sorunu nasıl gidereceğini bulmaya çalışır. Oysa sorunun sebebini bulup ortadan kaldırmak daha akıllıca bir yöntemdir. Bu sorunu olan kişiler etraflarında bulunan kişilerden edindikleri bilgilerle birçok farklı yola başvururken neredeyse her gün değişik programlarda insanlara bölgesel zayıflama için önemli öneriler sunulmakta. İnternet ortamında da her gün farklı zayıflama ürünlerinin reklamları insanları düşündürmekte. Herkes tarafındanmerak edilen en önemli soru ise bölgesel zayıflamanın mümkün olup olmadığı. Öncelikle belirlenmesi gereken en önemli nokta daha önce de belirttiğimiz gibi sorunun kaynağıdır.  Kaynağa indiğimizde ise dengesiz beslenme ve hareketsiz yaşama biçimini görürüz. Bunun yanında genetik faktörlerin de önemli olduğunu söylemek gerekir.

Bölgesel zayıflamaya çözüm olarak genellikle sorunlu bölgeye yönelik egzersizler önerilir. Oysa bilinenin aksine egzersiz tek başına yeterli değildir. Bunun yanında dengeli beslenmek de gerekir. Çünkü egzersizler yağ yakmaya değil kasları çalıştırmaya yarar. Yağ yakımı olabilmesi içinse vücuda, yakılan kaloriden daha az kalori alınması gerekir. Alınan kalorilerle yakılan kaloriler arasında oluşan açığın kapanması için vücutta depo halinde olan yağlar yakılmaya başlanır. Bu da bölgesel zayıflamayı sağlar. Yani bölgesel zayıflama imkânsız değildir. Şartları yerine getirildiğinde başarılı ulaşma ihtimali oldukça yüksek bir yöntemdir.

Bir önceki yazımız olan Göbek Eritme Hareketleri Nelerdir ? başlıklı makalemizde basen eritme hareketleri, basen inceltme ve basit karın çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun