Diyet Listeleri

Basen Eritmek İçin 7 Günlük Diyet Listesi

5 Kasım 2014

BASEN ERİTMEK İÇİN 7 GÜNLÜK DİYET

Bölgesel zayıflama en uygun programlardan biri de basen eritmek için 7 günlük diyettir. Bu diyet listesinde ekmek kesinlikle yer almamaktadır. Ekmeğin tüketilmesi yerine çok daha yararlı gıdalar yenilerek, insanların yorulmadan ve sıkıntı çekmeden fazla kilolarından kurtulmaları hedef alarak seçilmektedir. Canan Karatay diyet listesini uygulamaya karar verenler çok doğru bir tercih yapmışlardır. Ama burada önemli olan diyeti sonuna kadar devam ettirebilmektir. Diyet düzgün bir şekilde sonuçlanırsa uygulama amacına ulaşacak ve kilolardan kurtulma sağlanacaktır.

 Sabah Kahvaltısı:

2 tane haşlanmış yumurta, 1 küçük parça beyaz peynir, 5 tane zeytin, 1 fincan çay, 1 Domates, 1 avuç kadar fıstık

Öğle Yemeği:

1 haşlanmış tavukgöğsü, 1 porsiyon zeytinyağlı fasulye yemeği,  yarım porsiyon yeşil salata, 1 su bardağı ayran,

Ara Öğün:

1 avuç kadar fıstık

Akşam Yemeği:

Bol miktarda salata, 1 su bardağı ayran,  İstenilen miktarda balık, 1 kaşık keten tohumu

Görüldüğü gibi basen eritmek için 7 günlük diyette eksik olan tek şey ekmektir. Ama öğünlerin içeriği geniş olduğu için gayet doyurucudur. Bu diyeti, aç kalamıyorum deyip de diyetten uzak duranlar özellikle tercih etmelidirler. Fazla kiloları olan ve sağlık sorunlarıyla uğraşan insanlar için bu diyet çok uygun bir formüldür. Yorulmadan, halsiz düşmeden yapılabilen bu diyet aslında yeme alışkanlıklarını düzelten bir program olarak da görülebilmektedir. Bu programı yalnızca bir diyet olarak görmeyiz. Bu şeklide yaklaşmak sonuna kadar uygulamak için motive kaynağı olacaktır. Bu diyeti uygularken basenin daha hızlı şekillenmesi ve zayıflamak için düzenli olarak yürüyüş yapılmalıdır. Bunun dışında çeşitli egzersizlerin de yardımıyla çok daha hızlı kilo verilebilecektir. Bir türlü kilo veremediğini hep yarıda bıraktığını düşünenler, bu diyeti mutlaka uygulamalıdırlar.

diyet-zayiflama-kiloverme12

Bir önceki yazımız olan 1 Haftada 5 Kilo Vermek İçin Etkili Uzman Diyeti başlıklı makalemizde 1 haftada 5 kilo, 1 haftada 5 kilo almak ve 1 haftada 5 kilo nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun