Diyet Listeleri

Acı Yemek Kilo Verdirir mi ?

24 Ekim 2015

Doğunun en çok tükettiği şeylerin başında acı yiyecekler geliyor. Acı biber, çiğ köfte, acılı lahmacun, acılı kebap ve yemeklerde de yine baharat olarak acı biber tercih ediliyor. Genellikle iştah açması yönüyle bilinen ve kilo verme sürecinde olanların pek tercih etmediği acı, düşünülenin aksine sık sık yediğinizde yağ yakımını hızlandırarak kilo vermenize yardımcı oluyor. Japon bilim adamlarının yaptıkları bir araştırmaya göre, acı yemek kilo verdiriyor.

 

Bugüne kadar genellikle kilolu olarak gördüğümüz fakat son yıllarda verdiği kilolarla dikkat çeken Mesut Yar, kısa sürede verdiği 40 kilo ile çok konuşulmuştu. Ünlü sunucu Mesut Yar, verdiği bu 40 kiloyu, acı yemeye borçlu olduğunu söylüyor. Siz de salatalarda, yemeklerde baharat olarak acı biberi tercih edebilirsiniz. Acı biber, ayrıca mide problemlerinin de çözülmesine yardımcı oluyor. Pulbiber kilo aldırmıyor. Bu nedenle, haşlama olarak tükettiğiniz sebzeleri tatlandırmak için baharat tercihinde acı biberi tercih edebilirsiniz.

 

Düzenli olarak acı yemek, size kilo kaybettirir. Baharat olarak tüketebileceğiniz acı biberi, aynı zamanda taze olarak da tüketebilirsiniz. Yapılan bir araştırmaya göre, kahvaltı öğününde kahvaltılıkların yanında bir de acı biber tüketirseniz, öğle yemeklerinde normalde yediğinizden daha az yiyeceksiniz. İçerdiği etken madde ile yağ yakıcı özelliği bulunan acı biber, günde mutlaka 1-2 tane tüketmeniz gereken yiyeceklerin başında geliyor. Siz de zayıflamak istiyor ve diyet yapıyorsanız, diyet listenize mutlaka acı biber eklemeyi de ihmal etmeyin.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun