Diyet Listeleri

21 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

6 Kasım 2014

21 GÜNDE 10 KİLO VERDİREN DİYET

Herkes sağlıklı olmak ister bunun içinde diyet yapmak önemlidir. Fakat sıkça adını duyduğumuz diyet nedir? Diyet kişilerin sağlıklı olabilmesi için hangi yiyeceğin ne faydası olduğunu? Hangi? Yiyecekte ne kadar kalori bulunduğunu? Bilgi edinmemizi sağlayan sağlıklı bir şekilde yaşamımızı sürdürmemiz için gerekli olan besinleri anlatan her yaşımızda sağlıklı olmamız için ilerleyen yaşlarda da yaşlılık dönemlerimizde de sağlıklı kalabilmemiz için vücudumuzun dinçliğini esnekliğini koruyan besinlerin değeriyle kişiye göre hazırlanabilen sağlık listesidir. Sağlıklı yaşayabilmemiz için kilomuza göre boyumuza göre belli kilolar da olmamız gerekmektedir. Bunun içinde diyet yapmamız gerekir.

Diyetin amacı sağlıklı bir şekilde beslenmeyi bize öğretmektir. Kilo problemi olanlar için 21 günde 10 kilo verdiren diyet hakkında bilgi verelim. Öncelikle güne 1-2 bardak sirkeli su içerek başlamamız gerekiyor. Sabah kahvaltısında ise Portakal havuç ve elma karışımı taze olarak hazırlanmış meyve suyu içmemiz gerekiyor içine de 1-2 damla çörek otu yağı koyarsak faydasını daha çok görebiliriz. Bunların yanında bol yeşilliklerden faydalanmalıyız salatalık ve domates yiyebiliriz.  1 kibrit kutusu kadar da yağı az miktarda olan peynir yiyeceğiz.  1 dilimde tam buğday ekmeğini tüketmemiz mümkün. Bunlara ek olarak ta akşamdan demlemiş olduğumuz ebegümeci çayını tüketebiliriz eğer ebegümeci sevmiyor sanız 2-3 tarçın ve karanfil çubuğu koyarak hazırlamış olduğunuz yeşil çayı da tercih edebilirisiniz. Ara öğün olarak ta kahvaltıdan 2 saat sonra 1 tatlı kaşığı rüşeym tüketebilirsiniz buna ek olarak 1 elma 1 bardak süt veya 1 tabak yoğurt veya 1 parça peynir de tüketebilirsiniz.

Öğlen yemeğinize ara öğünden 2 saat sonra başlamalısınız öğlen yemeğinizde de yarım kahve fincanın da funda suyunu içerek yalnızca zeytinyağıyla yapılmış başka yağ türünden kullanılmamış sebze yemeği yenilecek yanında da tavuk veya balık ızgara olacak fakat normal porsiyonunuzun yarısı kadar olması gerekiyor.  Ara öğün olarak ta 2 saat sonra salata veya meyve yiyebiliriniz bunların yanında da 1çay bardağı kadar süt tüketmelisiniz.  Akşam yemeğinde ise yarım kahve fincanı funda suyu olmalı yanında da salata olarak ton balıklı salata olmalı eğer ton balıklı salata sevmiyorsanız çoban salata da olabilir.  Izgara balık veya tavuk ta tercih edebilirsiniz. Zeytinyağlı sebze yemeğini de tercih edebilirsiniz ama normal porsiyonunuzdan daha az olmalı yarısı kadar olabilir. Sabahtan demlediğiniz ebegümeci çayla da akşam yemeğinizi noktalamalısınız. Ara öğün olarak ta bir tabak yoğurdu tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 15 Günde 8 Kilo Diyeti Listesi başlıklı makalemizden de bilgiler alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun