Diyet Listeleri

Çocuklar İçin Özel Diyet Listesi

25 Ekim 2014

Günümüzde çocuklar düzensiz ve sık beslenme ve hazır gıda tüketme nedeniyle aşırı kilo almaktadırlar. Televizyon başında yenilen yemekler ve abur cuburlar fark etmeden çok kilo alınmasına neden olmaktadır. Ayrıca sürekli olarak fast food tüketilmesi ile de çocuklar, çok fazla kilo alıp yaşlanmaktadırlar. Daha gelişme çağında olan çocuklar, bu kadar çok kilo aldıklarında sağlıkları da çok bozulmakta ve gelişimleri de bundan etkilenmektedir. Bu yüzden çocuklar için de günümüzde diyet listeleri oluşturulmaktadır. Bu listelerde hem besleyici ürünler yer almakta hem de kalorisi düşük gıdalar oldukları için zayıflamalarına katkı sağlamaktadırlar. Çocuklar için diyet listesini fazla kilosu olan çocukların mutlaka uygulaması gerekmektedir.

Sabah: 1 yumurta, 2 dilim ekmek, 1 fincan süt, 1 kaşık reçel, 1 domates

Öğle: 1 porsiyon sebze yemeği, yarım tabak yoğurt, 1 meyve, 1 küçük dilim ekmek

Akşam: Yarım porsiyon etli sebze yemeği, 1 parça börek, 1 tabak Salata

Yarım tabak yoğurt, 1 dilim kızarmış ekmek

Görüldüğü gibi diyet listesinde belirtildiği gibi bu diyette çok besleyici ve sağlıklı ürünler bulunmaktadır. Ayrıca bu ürünler tokluk hissi sağlamakta ve çocukları yormamaktadır. Bu diyeti uygularken çocukların liste dışında hiçbir şey tüketmemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde çocuklar bu diyet ile kilo veremeyeceklerdir. Bu nedenle diyete kesinlikle uymak ve eklentiler yapmamak önemli bir husustur. Çocuklar bu diyet sayesinde zayıflayarak sağlıklarına kavuşacaklar ve normal bir görünüm elde edeceklerdir. Çocuklara diyet yapmadıkları zamanda kesinlikle hazır gıdalar verilmemeli ve buna teşvik de edilmemelidir. Bu kimyasal içerikli ürünler çocukların gelişimini çok kötü etkilemekte ve yavaşlatmaktadır. Ayrıca pek çok hastalık için de ortam hazırlamakta ve çocukların sağlıklarını bozmaktadır. Bu nedenle kilo sorunu olan çocuklar bu diyeti en kısa zamanda uygulamalıdırlar.

diyet-zayiflama-kiloverme47

Bir önceki yazımız olan Canan Karatay Obezite Çözümü başlıklı makalemizde canan karatay obezite diyabet, canan karatay obezite ve diyabet ve canan karatay obezite ve diyabete çözüm var indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun