Diyet Listeleri

3 Haftalık Hafif Diyet Listesi

23 Kasım 2013

3 HAFTALIK HAFİF DİYET

      Çağımızın modası sıfır beden olmaktır. Fakat iştahını durduramayan ve bu özence sahip olarak birçok kişi mevcuttur. Onlar için kolay kilo verdiren 3 haftalık hafif diyet mucizesinden bahsetmek gerekir. Bu diyet sayesinde bir aydan kısa süre diyet yaparak güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken istediğiniz kiloya ulaştıktan sonra yeme içme alışkanlıklarınızda biraz daha dikkatli olmaktır. Bu diyet metabolizması yavaşlamış olduğundan kilo veremeyen orta yaşlı kişilerde de mucizevi sonuçlara yol açmaktadır. Diyetimiz diğer tüm pazartesi diyetlerinin aksine gece başlamaktadır. Yatmadan önce bir bardak ılık suya dökülecek yarım çay kaşığı elma sirkesi karıştırılarak içilmelidir. Bu işlem midenizi sağlıklı biçimde küçülterek daha az yemenize imkan sağlamaktadır.

Sabah 1 çay kaşığı balı ısıtıp ılık hale getirdiğiniz bir bardak suyun içine karıştırıp için. Yarım saat sonra kahvaltı olarak iki dilim tam buğday ekmeği arasına da bir miktar beyaz peynir domates ve biber ile tost yapın. Yanına da bir bardak taze sıkılmış portakal suyu içebilirsiniz. Sabahtan öğlene vakit mi geçer? Öğle yemeğinden önce ara öğünde bir muz veya yarım ananas yiyin. Öğle yemeğinde bir domates bir iki biber yeşillikler zeytin peynir ve 2 adet haşlanmış yumurtadan hazırlanmış salata yapın kendinize içine bol limon ve yarım çay kaşığı zeytinyağı döküp yiyin. Bu öğün haftada dört gün tüketilecek. Haftanın diğer üç gününde ise bu öğün 4 adet ızgarada pişmiş köfte ya da tavukgöğsü ve bir miktar tam buğday ekmeği olabilir. Akşam yemeğinden bir iki saat önce peynirli tost ama kaşarla değil normal peynirden yapılacak ve 2 dilim tam buğday ekmeği kullanılacak. Akşamları sirkeli suya iki günde bir devam edilecek.

Akşam yemeğinde bir büyük dilim ekmek ve bir tabak sebze yemeği ya da iki kase çorba ve yine bir dilim ekmek. Bu mönüye üç hafta devam edilecek. Eğer sizin için çok zor değilse funda yaprağı, mate, kekik, yeşil çay ve biberiye karışımlı çaydan (hepsinden bir cimcik yeşil çaydan iki) öğle yemeklerinden sonra 3 günde bir bardak açık demde içilmelidir. Bu formülü uygulayıp kilo veremeyen kişiler sadece obeziteyle başa çıkamayan ve çok aşırı kilolu kesinlikle tıbbi yardım alması gereken kişiler olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2 Ayda 30 Kilo Verdiren Efsane Denenmiş Diyet Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun