21 Günlük Diyet Listeleri, Süreli Diyetler

21 Günde 5 Kilo Verip 3 Beden İncelebileceğiniz Diyet Listesi

31 Ekim 2014

Vücudunuza herhangi bir şekilde yüklenmeden, gayet rahat bir düzende kilo vermek istiyorsanız 21 günde 5 kilo diyeti sizin için en doğru seçim olacaktır. Rahat ve sorunsuz bir şekilde uygulayabileceğiniz bu diyet listesi, vücudunuzda ki fazlalıklardan kurtulma noktasında sizlere bir hayli destek olacaktır. Diyete ek olarak yapacağınız düzenli egzersiz ve spor ile de kiloları verdikten sonra vücudunuzun genel anlamda daha dinç olmasını, fit olmasını sağlayabilirsiniz.
1. GÜN: Kahvaltıda 2 dilim kaşar peynir, 1 dilim kepek ekmek ve yanında 1 bardak şekersiz çay. Öğle yemeğinde yarım sandviç tam buğday ekmeği ile yapılacak yanında taze sıkılmış portakal suyu olacak. Akşam yemeğinde ise sadece 100 gram tavuk tüketiyoruz, yanında bol miktarda su.

2. GÜN: Kahvaltıda 1 kase süt ve yulaf. Kahvaltıdan 15 dakika sonra şekersiz bir fincan kahve içebilirsiniz. Öğle yemeğinde sadece yağsız salata ve 15 dakika kadar sonra 1 adet yeşil elma. Akşam yemeğinde sebze çorbası ve yanında yarım yemek tabağı dilediğiniz sebze yemeği, ekmek yok.

3. GÜN: Kahvaltıda 2 dilim kepek ekmeği, 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir ve 2 çay kaşığı reçel, bal tüketiyoruz. Öğle yemeğinde dilediğimiz sebzeyi haşlayarak tüketiyoruz. Akşam yemeğinde mevsime göre 100 gram kadar ya da 1 adet şeklinde bir balık tüketiyoruz.

4. GÜN: Kahvaltımız sadece 1 kase süt, mısır gevreği ile yapılacak. Öğle yemeğinde yarım sandviç kepek ekmekli. Akşam yemeğinde ise 100-150 gram kadar kırmızı et tüketilecek, yanında yağsız salata olabilir.

5. GÜN: Haftamızın son diyet gününde kahvaltıda sadece yağsız salata ve taze sıkılmış portakal suyu tüketiyoruz. Öğle yemeğinde bir kase mercimek çorbası, ekmek yok. Akşam yemeğinde ise yarım yemek tabağı karnabahar ve yanında yarım kase yağsız yoğurt.
5 günlük sürecin sonunda, 2 günlük süreçte aşırıya kaçılmadan; fast-food tüketilmeden dilediğiniz gibi beslenmede özgürsünüz. Bu şekilde 7 gün tamamlanmış olacak. Bu süreci 3 kere tekrarlayın ve toplamda 21 günlük diyet sürecini sağlıklı bir şekilde bitirin.

 

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermenin Formülü Çözüldü – 21 Günde 10 Kilo Verebilirsiniz başlıklı makalemizde bu diyet programını nasıl uygulamanız gerektiği ve diyet programını kullandığınızda ne kadar kilo vereceğiniz hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun