Diyet Listeleri

(2015) En Hızlı Nasıl Kilo Verilir ?

8 Kasım 2014

Aynaya baktığımızdaki görüntümüzden kaçımız memnunuz? Pek çok kilolu insan bu görüntüden memnun değildir. Bunun için birçok doktorla görüşüp farklı diyetler uygular. 3 gün diyeti, 5 gün diyeti, Afrika rüya diyeti, Dukan diyeti…  Uygulanan bu diyetlerin bazılarından sonuç alınırken büyük bir kısmı facia ile sonuçlanır. Kişinin bünyesine zarar verir. Çünkü herkes bir anda kilolarının büyük bir kısmından arınmak ister ama bunun sağlığa zararlı olacağı aklının ucundan bile geçmez. Gelin bu yazımızda size kilo vermenin sağlıklı ve etkili yollarından bahsedelim. Kişi önce kendine inanmalıdır.

Bir işi başaracağına dair kendini inandırarak yapanların o işi başarma olasılığı bilim adamlarının araştırmalarına göre %93,7 dir. Bizde uzmanlarımızın bu görüşünden yararlanıp kilo vermeye başlamadan önce kendimize inancımız tam olmalıdır. Bu aşamayı geçtikten sonra gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Güne kahvaltıyla başlamak belki iş koşullarınızdan dolayı sıkıntı çekeceğimiz bir durumdur. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar için hayat çok daha erken saatlerde başlamaktadır.

Buna rağmen kilo vermek istiyorsanız günün en önemli öğünü olan kahvaltınızı düzgün bir şekilde yapmalısınız. Dışarıda hazırlanmış poğaça ve böreklerden uzak durun. Ekmek yiyorsanız yediğiniz ekmeğin yulaflı ya da buğday ekmeği olmasına özen gösterin. Gazlı içeceklerden ve şekerli yiyeceklerden uzak durmalısınız. Haşlanmış yumurta hem protein bakımından hem de sizi tok tutmak açısından birebirdir.

Kahvaltınızda bunlara dikkat ederseniz az öğünle günü çıkarırsınız. Alkol kullananların alkolden kesinlikle ve kesinlikle uzak durması gerekir. Alkol göbek bölgesinde yağ yapar. Sık sık egzersiz yapın. Bu vücudunuzu zinde tutacaktır. Hayatınızı bu şekilde yaşarsanız ideal kilonuza düşer ve sağlıklı bir yaşam sürdürürsünüz. Unutmayın inanmak, başarmanın yarısından da fazlasıdır.

??????????????????????????????????????????????????????????????

 

Bir önceki yazımız olan 7 Günde Çok Hızlı 2 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun