Diyet Listeleri

18 Yaşındakiler İçin Çok Etkili Zayıflatıcı Diyet Listesi

28 Ekim 2014

Artık ergenliğin tam olarak geride kalmaya başladığı ve reşit olunduğu bir yaştasınız, yaş 18 yaşındasınız. Bu yaş, kilo almamanız gereken ve fazla kilolarınız var ise bu kilolardan kurtulmanın büyük önem taşıdığı yaşlardan birisi olmaktadır. Zira bu şekilde büyüme evresinin belli ara yaşları, kilo sorunu ile geçmesi halinde ilerleyen süreçte daha zorlu kilo problemlerinin temelini oluşturabilecek yaşlar olmaktadır. Bu nedenle 18 yaş için hazırladığımız bu diyet listesi ile, reşit olduğunuz bu yıl daha sağlıklı bir beslenme sürecine girmenize yardımcı olacağız.

Haftanın 5 Günü Uygulanacak Diyet

Diyet, haftanın sadece ilk 5 günü uygulanacak olup, haftasonları fast-food tüketiminin yasak olması ve aşırı besin, hamur işi tüketmemek şartı ile sizi özgür bırakacak şekilde hazırlanmıştır. Bu düzene göre diyet listesine uyum sağlar, günlük düzenli egzersiz ve yürüyüşlerinizi yaparak ilerlerseniz, hem kilo vermeniz; hemde daha fit kalmanız mümkün durumda olacaktır.
1. GÜN: Kahvaltıda sadece 1 kase yağsız yoğurt ve 10 dakika sonra 1 adet elma. Öğle yemeğinde 1 kase sebze çorbası ve yanında çeyrek dilim kepek ekmeği. Akşam yemeğinde ise nohut yemeği 1 yemek tabağı ve yanında yarım kase kader yağsız salata.

2. GÜN: Kahvaltıda sadece çoban salata, az yağlı ve yağ zeytinyağı olacak. Öğle yemeğinde 1 konserve ton balığı ile taze sıkılmış portakal suyu. Akşam yemeğinde ise 1 yemek tabağı ıspanak yemeği ve yanında yağsız yoğurt sadece yarım kâse.

3. GÜN: Kahvaltımız 1 adet yumurta, 2 dilim kaşar peyniri ve 1 dilim kepek ekmek, 1 bardak şekersiz olacak şekilde çay ile yapılacak. Öğle yemeğinde sadece kepek sandviç ve meyve suyu tüketilecek. Akşam yemeğinde ise mevsime göre 1 adet balık ya da en fazla 90 gram kadar balık tüketilecek.

4. GÜN: Kahvaltıda yarım kepek sandviç ve yanında taze sıkılmış meyve suyu. Öğle yemeğinde 1 kase gene sebze çorbası, ekmek yok. Akşam yemeğinde ise mercimek yemeği 1 tabak ve yanında yağsız yoğurt.

5. GÜN: Son gün kahvaltı sadece 1 adet elma ile geçecek. Öğle yemeğinde 1 fincan kahve ve kepek sandviç, kaşar peynirli. Akşam yemeğinde ise pırasa yemeği yarım yemek tabağı, ekmek yok ve yanında yağsız yoğurt yarım kase.

???????????????????????????

Bir önceki yazımız olan Böbrek Hastaları İçin Özel Diyet Listesi başlıklı makalemizde böbrek hastaları diyeti, böbrek hastaları için diyet el kitabı ve böbrek hastaları için diyet yemek tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun