Diyet Listeleri

( Yeni ) Dukan Diyeti Testi 2015 Nasıl Yapılır

10 Kasım 2013

Dünyanın önemli diyet programlarından biri olan Dukan diyeti birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ancak bu diyete başlamadan önce kesinlikle çok zayıflatan önerilerine bakmak gerekir. Diyete başlamadan önce size uygulanan bir test bulunmaktadır. bu test ile birlikte fiziksel özellikleriniz ve diyete yatkınlığınız ölçülecektir. Diyetin başlangıcında böyle bir ölçümün yapılması oldukça sağlıklı bir sürecin olduğunu göstermektedir. Dukan diyetine yönelik eleştiriler ise bu ölçü ile en aza inmektedir. Öncelikle testte size yaşınız kilonuz, cinsiyetiniz gibi önemli temel sorular yöneltilmektedir. Bunların yanı sıra kilonuzu ekranda çıkacak olan yan tarafta bulunan kutucuğa yerleştirmenizi daha sonrasında ise KG’ ı seçmeniz gerekir. Boyunuzu ve diğer tüm özelliklerinizi yaparak teste devam edebilirsiniz.

Dukan diyeti testi nasıl yapılır sorunusun ikinci adımında ise hedef kilonuzu ekrana yazacaksınız. Daha sonarsında ise hedeflerinizi belirledikten hemen sonra, bu güne kadar en fazla kaç kilonun üstüne çıktığınızı ölçmeniz gerekecektir. En az kaç kilo olduğunuzu ifade ederek, hedefinizde ki kiloya ulaşmanızdaki adımlar ölçülecektir. Bir sonraki adımda ise aileniz de buluna kişilerle ilgili kilo sorunlarına geçilecektir. Bu noktada ailenizin kilo almaya meyilli olup olmaması ölçülmektedir. Bu sorulara yanıt verdikten sonra bir diğer adıma geçilebilir.

Dukan diyetinde bulunan diğer sorular ise bugüne kadar kaç kez diyet yaptığınıza yöneliktir. Birçok diyet yaptıysanız küçük bir buton sayesinde buna yönelik tüm soruları yanıtlayabilirsiniz. Daha sonrasında ise bayansanız kaç kez hamile olduğunuzu da yazmanız gerekecektir. Resimli sorularda bulunmaktadır. Bu sorularda diyet yaparken el bileğinizde kalan boşlularla vücut ölçüleriniz kavranmaya çalışılacaktır. Daha sonrasında ise diyetinize yönelik tüm sorular ile ulaşacağınız bir mail adresi istenmektedir. Bununla birlikte kendinizi daha iyi ve daha zinde hissetmeniz ölçülecektir.

Adım Adım Dukan Diyeti testi | Anne Kaz

Bir önceki yazımız olan 7 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet Listesi – Bel İncelten Diyet başlıklı makalemizde bel incelten, bel incelten danslar ve bel incelten diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun