Diyet Listeleri

Tok Tutan Diyet Listesi ve Tok Tutan Yiyecekler

26 Ekim 2014

Diyet listelerinde genellikle az yenileceği için tok tutan besinler seçilmektedir. Bunları seçerek insanların açlık ve halsizlik hissederek diyeti bırakmaları engellenmek istenmektedir. Böylece hem az yenmiş hem de tok kalmış olunmaktadır. Ve bunun sonucunda da kısa sürede kilo verilebilecektir. Bu nedenle öğünlerde tok tutan besinler bulunmalıdır. Ayrıca özensiz hazırlanmış diyet programları uygulanmamalıdır. İnsanlar zayıflamak için aç kalmamalıdırlar. Bu yüzden tok tutan diyet listeleri her zaman tercih edilmelidir. Bu şekilde hem kilo verilebilecektir, hem de sağlıklı kalınabilecektir. Aksi takdirde yağ yakacağım derken kasların güçsüzleşmesine neden olunabilmektedir. Bu nedenle de diyet listeleri ve içerdiği besinler özenle incelenmeli ve seçilmelidir.

Sabah: sabahları mutlaka 1 bardak kadar süt içilmelidir. Sabahları süt içilmesinin nedeni sütün tok tutucu özelliğinden dolayıdır. Ve de üstüne 1 kaşık kadar kavhe katılırsa çok daha uzun süre tok tutacak ve metabolizmayı da hızlandıracaktır.

Öğlen yemeği: Öğle yemeğinde bir et yenilmesi gerekmektedir. Örneğin, ızgarada tavuk eti ya da kuzu eti yenebilmektedir. Bunun haricinde balık da yenebilmektedir. Ayrıca sabahtan yumurta yenmediyse yumurta da yenebilmektedir. Yanına ise bir dilim ekmek ile bolca salata ve bir fincan ayran ile tamamlanabilmektedir. Protein alarak enerji depolandığı için halsizlik hissedilmeyecek ve aç kalınmayacaktır.

İkindi: yarım kase yulaf ezmesi, Bir tabak yoğurt, Yarım dilimlenmiş greyfurt. Bu meyveler yemekte doyulmadıysa yemekten hemen sonrada yenilebilmektedir. Çünkü doyulmadığında göz ikinci tabakta kalmaktadır.

Akşam: 1 tabak çorba, 4 kaşık sebze yemeği, 1 tabak yoğurt, 1 tane meyve

Tok tutan diyet listesinde bulunan tok tutan yiyecekler ile yapılan diyetler sayesinde açlık ve yorgunluk çekilmeden rahat bir şekilde fazla kilolardan kurtulmak mümkün olmakta ve uygulayanlar da bundan memnuniyet duymaktadırlar.

diyet-zayiflama-kiloverme39

Bir önceki yazımız olan Süre: 1 Hafta Kilo Kaybı: 10 Kilo başlıklı makalemizde 1 hafta 10 gün, 1 hafta 10 gün aramazsın ve 1 hafta 10 gün şarkısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun