Diyet Listeleri

Şişmanlatmayan Yiyecekler Nelerdir ?

18 Kasım 2013

Şişmanlatmayan yiyecekler başlığı altında toplanan ve bilimsel araştırmalar sonucu bu yiyeceklerin kilo aldırmadığı gibi hatta zayıflattığı bile öğrenilmiştir. Peki Şişmanlatmayan yiyecekler nelerdir? Biz bu sorunun bildiğimiz kadarını sizinle paylaşmak istedik.

 1. Zeytinyağı:Bağırsak çalıştırma etkisiyle kilo vermenize yardımcı olur bütün yemeklerinizde kullanabilirsiniz.
 2. Salata:Besin değeri yüksek  kalorisi bazen sıfıra yakın olan  salatayı öğünlerinizde tükettiğiniz zaman uzun süreli tokluk hissi yaşayacağınız için kalorisi yüksek yiyeceklerden çok tüketmemiş olacaksınız.3. Yeşil Çay: içerisinde bulunan Kateçin adlı verilen antioksidanlar metobolizbanızı ve yağ yakımını hızlandırıyor.
 3. Yumurta:Yüksek protein seviyesi ile kaslarınızın diyet anında erimemesini sağlarken verdiği tokluk hissi ile sizi uzun süre tok tutacaktır.
 4. Ceviz:kalorisi yüksek olsa da ara öğün olarak kullanan insanların daha hızlı zayıfladığını biliyoruz.
 5. Soya peyniri:boyut olarak küçük olduğunu düşünseniz de verdiği tokluk hissiyle yemeklerden önce tüketmenin zayıflatacağını düşünüyoruz.
 6. Yüksek lifli mısır gevreği: Araştırmalar kahvaltıda bir kase yiyerek iştahınızı azaltabileceğinizi yine zengin bir kahvaltı yaparken bir yandan da az kalori tüketmiş olacaksınız.
  8 Acı kırmızı biber:
  düzenli olarak tüketilen acının kilo kontrolü konusunda başarılı etkisinden dolayı acı biber içerikli zayıflama ilaçları bile üretilmiştir.

 7. Armut:
  elmanın diyet listelerinde baş sırada olduğunu bilsek de aslında armut sizi tok tutmaya yeter ve artar.
 8. Çorba:Bir kâse tavuk çorbası bir parça tavuk kadar doyurucu ve sıvı olduğu için sıvı alımınıza destek olmuş olur.
 9. Yağsız et:Temel besin kaynaklarından birisi olan ve içerisinde süt ürünleri, balık ve et kadar protein barındıran yağsız et beslenirken tabi ki uygun pişirme yöntemleriyle sağlıklı ve kalorisi düşük yemekler yemenizi sağlar.

  12. Greyfurt: 
  günde iç defa greyfurt suyu içmek veya  her öğünden önce yarım greyfurt yemek veya  günde insanlara 3 ayda 3kilodan fazla kaybettirdiğini daha önce yapılan çalışmalardan biliyoruz.

  13. Tarçın:
    Gün içerisinde bir çeyrek çay kaşığı tarçın veya bir çubuk tarcının içine atıldığı bir bardak su kan şekerini, kolesterolü düşürür.
 10. Sirke:Mükemmel bir tok tutucu özelliği vardır.

diyet-zayiflama-kiloverme53

Bir önceki yazımız olan Maydanoz Diyeti Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun