Diyet Listeleri

Şeftali Diyeti listesi

12 Aralık 2015

Günümüz kadınların fizik ve beden gördüm olarak oldukça hassas kadınlarımız kilo verme amaçlı olarak birçok diyet programına denemektedir çok farklı diyet çeşitleri piyasada yazılıyor fakat gerçek anlamda hangi diyeti Size uygun olup olmayacağına anlamak çok zor. Size sunmuş olduğumuz şeftali diyeti sağlık açısından son derece faydalı içerisinde bulunan besin maddeleri ile hem sağlığı koruyucu hem de kısa sürede zayıflamanızı sağlayan bir diyet programına içeriyor.

Diyetin başrolü şeftali

Bu diyetimizin başrolü şeftali özellikle Yaz mevsiminde en çok tüketilen meyve arasında yerini alıyor. Şeftali diyet programının olmazsa olmazı içerisinde bulunan lif a c vitaminleri bu besinin oldukça besleyici ve aynı zamanda bir vitamin deposu olduğunu gösteriyor.

Şeftali vücudumuz için bir antioksidan

Şeftali vücudumuz için bir antioksidan görevi üstleniyor vücudumuzda zarar görmüş olan organların hücrelerin onarılmasında yardımcı görev üstlenen şeftali sindirim sistemimizde düzenlemektedir.

Şeftali kabuğu ile beraber tüketmek oldukça faydalı

Uzmanlar şeftali kabuğu ile beraber tüketmenin çok faydalı olduğunu belirtiyorlar bunun en büyük nedeni ise şeftali kabuğunda lif miktarının oldukça fazla olmasıdır. Yaşlılık karşıtı bir meyve olan şeftali cildin güzelleşmesine ve gerginleşmesine neden olur.

Şeftali diyeti nasıl yapılır ?

Şeftali diyetinde öncelikli olarak ilk öğün sabah kahvaltısında yarım yağlı 1 bardak süt içmek oldukça önemlidir. Süt üzerine biraz zaman geçtikten sonra normal bir kahvaltı yapar gibi fakat ürünlerimizi oldukça küçülterek Örneğin bir kaç adet zeytin bir adet haşlanmış yumurta 2 adet ince dilim peynir ve bunların yanısıra bir çavdar ekmeği ile sabah kahvaltımızı gerçekleştiriyoruz.

Kahvaltıdan sonra yürüyüş ve egzersiz yapmak programında oldukça etkilidir hangi diyeti yapıyorsanız yapın mutlaka diyet içerisine yürüyüş ve egzersizleri koymayı unutmayın.

Şeftali diyeti programın da kahvaltı ile öğle yemeği arasında bir ara öğün yer almaktadır Bu Ara öğünde 2 adet fazla büyük olmayan şeftaliye tüketebilirsiniz.

Öğle yemeğinde ise bir sebze yemeği mevsimine göre bir tabak olmak kaydıyla tüketebilirsiniz asanızda bir kase diyet yoğurt İki Dilim çavdar ekmeği ve mevsimine göre salata olabilir.

Öğle yemeği ile akşam yemeği arasında şeftali diyetinde Bir de ara öğün bulunmaktadır diyetinizde Amaç sık sık ve azar azar yemektir Bu sayede aç kalmayacak ve çok kısa bir süre içerisinde vereceğiz. Şeftali diyetinde akşam yemeği öncesinde Ara öğün olarak Taze sıkılmış bir bardak şeftali suyu tüketebiliriz.

Şeftali diyetinde Akşam yemeğinde ise balık tüketebiliriz balık dışında et ya da birkaç adet yağsız olmak kaydıyla köfte tüketilebilir bu besinlerin yanında iki dilim Çavdar ekmek Mevsim salata yenilebilmektedir.

Şeftali diyetinde yenilecek salataların içerisinde ya bulunmaması gerekiyor tuz ve limon seviyeside oldukça küçük tutulmalıdır..

Şeftali diyeti uzun müddet uygulandığında kişi vücut yapısı olarak sağlıklı ve istediği kiloda hayatına devam edebilir özellikle yorucu ve sık yapılmış olan diyetler sonrasında verilen kiloları korumak için de şeftali diyeti oldukça uygun bir diyet olacaktır sağlıklı günler dileriz

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun