Diyet Listeleri

Sayarak Zayıflama Yöntemi Ayça Kaya

26 Ekim 2014

Ayça Kaya, besin gruplarını dörde ayırmaktadır. Bunlar; tahıl, et, süt ve meyvelerdir. Yağ grubunu bu formüle katmamaktadır. Ama az yağlı beslenmeyi de önermektedir. Süt, peynir, yoğurt ve et gibi besinlerin yağsız kısımlarında bulunan ve sebze yemeklerindeki yağlara onay vermektedir. Fakat eklenmiş olan yağlara onay vermemektedir. Bu formülde günlük yağ miktarlar 3 birim olarak sınır içine alınmaktadır. Formülün açılımı; ilk sayı günlük alınması gereken tahıl, sonraki sayı et, diğer sayı süt, son sayı ise meyve olarak değerlendirilmektedir. Yani 5333 formülü uygulayacaksa gün içerisinde tahıl grubundan 5, et, süt ve meyve grubundan da 3’er tane tüketebilecektir. Hangi gıdanın hangi grupta ile kaç taneye denk geldiği öğrenilmesi gereken unsurlardır. İlk günlerde biraz zorlanılabilir. Fakat sonrasında alışılacak ve keyifli bir hesaplama ile zayıflanacaktır.

Yemek insanlar için bir ihtiyaçtır. İnsanlar acıktıklarında ertelemeden bir şeyler yemelidirler. Ara öğünlerde acıkılmadığı halde yenildiğinde, yemek saatinde yine acıkmadan yenildiği için yağlanma oluşmaktadır. Ayrıca bu durumda insanları aklı sürekli ne yiyeceklerinde olmakta ve iştahları açılmaktadır. Açlık hissedildiğinde gerçek bir açlık olup olmadığını anlamak için biraz su içip beklenmelidir. Eğer bu açlık hissi devam etmekteyse vücuda verilecek küçük bir cevap yetecektir. Bunun için sütlü kahve ya da ayran içilebilir. Bunun dışında, 5 badem de yenilebilmektedir. Ayrıca öğle ya da akşam yemeğine yakın bir saat ise ara öğün yemek yerine ana öğün de yenilebilmektedir. Yani hep aynı saatlerde yenilmesi gerekmemektedir.

Görüldüğü gibi Ayça Kaya sayarak zayıflama formülü bu şekildedir. Hesabı yapmayı öğrendikten sonra çok daha kolay bir şekilde uygulanacak ve yasaklı olmayan ürünler içinde kişi ne yiyeceğini kendisi seçerek, özgür davranabilecektir. Ve keyif alarak zayıflayabilecektir.

diyet-zayiflama-kiloverme18

Bir önceki yazımız olan Bu Diyetle 3 Kilo Vermeyi Başardı başlıklı makalemizde 3 kilo verdim, 3 kilo verdim kilo vermem durdu ve 3 kilo verdiren diyetler hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun