Diyet Listeleri

Sadece Sıvı Tüketerek Detoks

9 Kasım 2014

Amerika ve Avusturalya’ da ön plana çıkan yeşil kahve modası artık ülkemizde. Peki nedir bu yeşil kahve ve nelere faydası var?

Yeşil kahve bildiğimiz kahvenin kavrulmamış, işlenmemiş hali ve kavrulmadığı için de yararları yok olmuyor. Siyah kahveye oranla daha fazla antioksidan ve vitamin içeriyor. Ayrıca kavrulmadığı için kahvenin kafein oranı da artmıyor. Yeşil kahvenin insan sağlığı için pek çok faydasının yanında, kahve yağ yakma ve zayıflama da yardımcı oluyor. Yeşil kahve hem sağlıklı hem de hızlı bir zayıflama sağlıyor, metebolizmayı hızlandırıyor. Üstelik bunlarla da bitmiyor yaraları; enerji verir, yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelir, şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi var, hipertansiyon üzerinde de iyileştirici etkisi vardır.

Birçok özelliği olan bu kahveyi siz de denemek istiyorsanız, hazırlanışı da çok kolay. Bir cezvenin çerisine 2 çay kaşığı kadar yeşil kahve koyup, üzerine alabildiği kadar soğuk su koyup kaynatıyoruz. Yeşil kahve yapılırken kesinlikle çok kaynatmayın ve kullanırken şeker kullanmayın. Yeşil kahveyi ara öğün olarak ya da sabah kahvaltısında tüketebilirsiniz. Tüm faydalarına rağmen yeşil kahve tüketmenin de bir dozu var. Uzmanlar günde 2 defa içilmesini öneriyor. Hamile bayanların ve kafeine alerjisi olanların uzak durması gerekiyor.

 

Bir önceki yazımız olan 3 Günlük Sihirli Protein Diyeti Listesi Bu Yazımızda başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun