Diyet Listeleri

Protein Diyeti listesi protein diyeti nasıl yapılır ?

23 Ekim 2016

Protein diyeti ağırlıklı olarak proteinden oluşan bir diyet listesidir. Protein diyeti günlük olarak alınan Karbonhidratları sınırlayan ve sağlıklı bir şekilde kişinin kilo vermesini sağlayan bir diyet programıdır. Protein Diyeti listesi diyet listesi protein ağırlıklı olmasına rağmen listede günlük ihtiyacı karşılayacak kadar karbonhidrat tüketilmesinde de izin verilmektedir.

Oldukça kolay ve sağlıklı bir diyet

Protein Diyeti listesi oldukça sağlıklı ve kolay uygulanabilen bir diyet programı. Kişi günlük hayatına devam eder gibi diyet programına devam edecek ve Strese girmeden çok sağlıklı bir şekilde ve kolay bir şekilde kilo verecektir.

Diyet programı ile nasıl kilo verilecek

Uygulanan diyet programı listesi protein ağırlıklı olduğundan dolayı vücut enerji yapma ihtiyacını yağları eriten karşılayacaklar bu şekilde kilo verme olayı daha da hızlı bir şekilde devam edecektir Yani siz acıkmadan ve kendinizi zora sokmadan rahatlıkla kilo vermeye devam edeceksiniz.

Protein diyetini kimler yapmalı kimler yapmamalı

Protein diyeti ne yaptırmadan önce mutlaka bir takım testlerinin yapılması gerekir. Bu testler yapılmadan önce protein diyetine başlamanız gerekiyor. Protein diyetinin uygulayacak olan kişinin böbreklerinde herhangi bir sağlık sorunu olmaması gerekmektedir. Protein diyeti boyunca Kişi sürekli olarak protein ile besleneceği için bu durum böbrekleri aşırı derecede yoracaktır Bu nedenle kişi günlük olarak protein diyeti uyguluyorsa en az iki buçuk litre su tüketmesi gerekmektedir.

Diyet listesi nasıl hazırlanmalıdır

Diyet listesi sizlerinde belirleyeceğim protein ağırlıklı besinlerden oluşabilir sizde bu Diyet listesine kendinize uygun bir şekilde düzenleyebilirsiniz bizde sizlere bir diyet programı Tabiki hazırladık Dilerseniz Bu diyet programı üzerinde birkaç değişiklik yaparak Siz de yedi günlük süre boyunca üç dört kilo kadar kilo verebilirsiniz.

Protein içeren besinler hangileri ve bu Besinleri nasıl seçmeliyim

Sabah kahvaltısı da dahil olmak üzere hiç bir öğünde kesinlikle karbonhidrat tüketilmesi gerekmektedir karbonhidrattan kastımız hamur işi börek türleri ve benzeri içerisinde karbonhidrat içeren besinleri belirtiyoruz Örneğin sabah kahvaltısında domates salata süt peynir yumurta gibi besinler tüketmelisiniz diğer ürünlerde ise Et ve Balık gibi besinleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Protein içeren besinler tokluk hissi yaratıyor

Protein içeren besinler kişide tokluk hissi yaratacağından dolayı işe gün boyunca çok kalıyor günlük olarak ihtiyaçlarını vücudun yapmış olduğu yağlardan elde ediyor Tabii ki vücudumuzun ihtiyacı olduğu karbonhidratlarda diyet listesi misin içerisinde bulunmaktadır biz onu yapmış olduğumuz diyet listesinde dengeliyoruz.

Diyet listesi programı

Birinci gün

Sabah kahvaltısından haşlanmış yumurta peynir ve 2 dilim kepekli ekmek
Öğle yemeğinde yağsız Light yoğurt ve salata
Akşam yemeğinde kırmızı et ya da balık Rüzgar edilmiş şekilde olacak ve Mevsim salata

Ikinci gün

Sabah kahvaltısında yağda pişirilmiş iki adet yumurta 2 dilim kepekli ekmek yeşil çay
Öğle yemeğinde diyet yoğurt ve salata
Akşam yemeğinde ızgara edilmiş tavuk diyet yoğurt yada Mevsim salata

Üçüncü gün

Sabah kahvaltısında bir adet haşlanmış yumurta bir miktar peynirli kepekli ekmek
Öğle yemeğinde meyvalı diyet yoğurt ve salata
Akşam yemeğinde rüzgara tavuk çorba ve salata

Protein ağırlıklı diyetinizi kendinizde düzenleyebilir ve formda devam edebilirsiniz

Benzer Yazılar

12 Sorular ve Cevaplar

 • Bunu Cevapla gul

  Lütfen yardımcı olun sağlıklı zayıflamak istiyorum nasıl bir diyet yapmaliyim.

 • Bunu Cevapla selinadincturkk

  diyet listesi öneremem çünkü sizi görmem lazım.Fakat göbek yağlanmasından kurtulmak için evet diyet yapmanız biraz kilo vermeniz bunun yanında da mutlaka göbek kaslarını güçlendirici bölgesel yağları kırıcı egzersiz programına dahil olmanız gerekmektedir.Kremler tek başına etkili olmaz fakat egzersizle birleşirse biraz daha etkilidir.

 • Bunu Cevapla zayiflamayntmi

  Tek tip diyetler her zaman uzun süreçte tekrar hızla kilo aldırırlar. Bu konuda muhakkak bir diyetisyene size uygun program hazırlaması için başvurun. Bu sayede hem çok daha sağlıklı kilo verecek hem de verdiğiniz kilo geri almayacaksınız.

 • Bunu Cevapla zeliha

  Öncelikle diyet programınızın yeniden düzenlenmesi için bir diyetisyenle görüşmenizi tavsiye ederim. Ancak bahsettiğiniz kadarıyla yumurta tüketim sıklığını biraz daha azaltmanızı ve egzersizi biraz daha artırmanıızı önerebilirim. Ancak dediğim gibi mutlaka bulunduğunuz şehirde bir diyetisyenle görüşerek beslenme programınızın uygun bir şekilde yeniden düzenlenmesi için yardım isteyin.

 • Bunu Cevapla baran

  evet yapmalısınız. sporcu beslenmesi konusunda danışmanlık alabilirsiniz. yağ yakmaya ama kas kütlenizi artırmaya yönelik beslenme planı çıkartılabilir

 • Bunu Cevapla durdane

  verdiğiniz kan sonuçlarına göre oğlunuzun diyet yapması gerekiyor. Diyetisyenden yardım alırsanız oğlunuzun büyüme gelişmesine ve günlük aktivitesine uygun birlikte hazırlayacağınız bir diyet programına hazırlayabilirsiniz.

 • Bunu Cevapla Melisa

  sanırım çok aç kalarak bir diyet yapıyorsun.Metabolizma Hızın ölçülerek hazırlanan bir diyet olsa bu kadar zorlanmazsın.Ara öğün yapmazsan ve öğün atlarsan çok daha fazla acıkırsın diğer öğün ve daha çok yersin.Bu yüzden 6 öğünden oluşan bir diyet programı uygulamalısın,bir diyetisyen kontrolünde..Sevgiler..

 • Bunu Cevapla Ferda

  Azot yıkımını engellemek, kas kayıplarını önlemek adına bu tarz barlar kullanılabilir. Ama en güvenilir olanı Snickeers adlı ürün. Marketlerde bulabilirsiniz, içerik olarak da gayet başarılıdır. Spor sonrası ilk fırsatta (en geç 2 saat içinde) karnını doyurması ve bol su içmesi gerektiğini kızınıza vurgulayın

 • Bunu Cevapla Aylin

  Zayıflama eşofmanları vücudun terleyerek ekstra sıvı kaybını sağlamaktadır. Bu kayıp kilo olarak değil su kaybı olarak değerlendirilmelidir ve sıvı alımı sağlandığında ağırlık tekrar artmaktadır. Bu nedenle ben kullanımlarını önermiyorum çünkü sıvı kayıpları vücut için çok büyük problemlere neden olabilmektedir.

 • Bunu Cevapla ELİF

  ÖNCELİKLE AÇLIK KAN ŞEKERİ, AÇLIK İNSÜLİNİ, HBA1C, T3, T4, TSH, ANTİ TPO, ANTİ TG DEĞERLERİNİZE BİR BAKTIRIN. AÇKEN SABAH BAKILACAK. BANA BU BİLGİLERİNİZİ GÖNDERİRSENİZ SİZİ DAHA İYİ YÖNLENDİREBİLİRİM. SEVGİLER.

 • Bunu Cevapla Soner

  Merhaba, pangastritte( tabi seviyesine gore) mide bos kalmamalı ama cok da yemek yenmemelidir. Az az ve sık sık beslenme sizin icin cok onemli. Sigara, alkol, asitli icecekler, kafeinli icecekler, yagli ve kızartılmıs yiyecekler uzak durmanız gerekenler. Elbette size konan bu teshisle de size uygun bir programla diyete baslamanız mumkun.

 • Bunu Cevapla gamze

  22 yaşındayım 74 kiloyum ve hangi diyeti yapsam bi türlü kilo veremedim hızlı kilo verebilceğim bi diyet önerirmisnz lütfenn

 • Soru Sorun