Diyet Listeleri

Kurabiye Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

6 Kasım 2014

KURABİYE DİYETİ NEDİR?

Başlanılan diyetlerin sonuca ulaşmadan bırakılmasında en önemli iki faktör aç kalmak ve tatlı gıdalara karşı mücadele edememektir. Kurabiye diyetinde çabuk ve aç kalmadan kilo vermek mümkündür. Kişi için en çok sevdiği gıdalardan birini yiyerek kilo vermek oldukça eğlenceli olacaktır.

Kurabiye diyeti ile tüketilen kurabiyeler bilindik evde hazırlanan kurabiyelerden biraz daha farklıdır. Gün içinde öğünlerin yerini tutacak şekilde hazırlanmaktadır. İçeriğinde, protein, lif ve kişiye tokluk sağlayacak malzemeler barındırmaktadır. Bilindik kurabiyeler kadar tatlı değildir. Fakat oldukça lezzetlidir. Kurabiye diyetinde tüketilen kurabiyeler tokluk hissi yaratarak açlığı bastırabilmektedir. Amino asit ve lif haricinde içerisinde hiçbir zararlı madde barındırmaz.

Kurabiye diyeti birkaç şekilde uygulanabilmektedir. Ancak en bilindik ve yaygın olarak ‘’Hollywood Kurabiye Diyeti’’,’’Dr. Siegal’ in Kurabiye Diyeti’’ ve’’Smart For Life Diyeti’’uygulanmaktadır.

Kurabiye diyetinde nelere dikkat edilmelidir?

Devamlı bir uğraş içinde olan veya yeme konusunda kendini kontrol edemeyen kişiler için öğünlerde tüketilecek gıdalar yerine tüketilen kurabiyeler ile kalori kontrolü ve kolay bir şekilde kilo vermek mümkündür.

Uzman kişiler uygulanan diyetler sonrasında ideal kiloya ulaşıldıktan sonra gün içinde en az 2 defa sağlık açısından yararlı gıdalar ile beslenilmesini önermektedir.

Bir diyetisyen haricinde başka bir yerden duyulan kurabiye diyetlerini deneyen kişilerin, günlük ortalama 500 kalori kadar kurabiye haricinde diyete uygun gıdalardan oluşan akşam yemeği yemesi önerilmektedir. Akşam yemeğinde sağlıklı gıdaların tüketimi ile günlük kalori kontrol altında tutulur. Fakat akşam yemeğinde tüketilen gıdalara dikkat edilmediği takdirde uygulanan diyet bir işe yaramayabilir…

Kurabiye diyeti ile beraber neler yenilebilir?

Kurabiye diyetinde akşam yemeklerinde buharda pişirilmiş ya da çiğ sebzeler tüketilebilir. Kalori içermeyen kahve, çay gibi sıvı gıdaların tüketilmesine müsaade edilir. Fakat meyve, tatlı ve süt ürünlerinin tüketimi bu diyette önerilmez…

 

Bir önceki yazımız olan Diyet Mantarlı Levrek Yemek Tarifi başlıklı makalemizden de bilgiler alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun