Diyet Listeleri

Kova Burcu İçin Özel Diyet Listesi

4 Kasım 2014

Kova burcu,  Uranüs’ün yönetiminde olan hava elementi burcudur.  Kova burcu dolaşım sistemini yönetir ve kova burcu olanları genellikle kalp ve damar hastalıklarına daha çok meyillidir. Kovaların yağlı yemeklerden uzak durmaları ve taze meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeleri gerekmektedir. Dengesiz beslenme alışkanlığı dolaşım sistemlerini olumsuz etkileyecektir. Bunun yanı sıra kovalar tuz tüketimini azaltmalıdır. Tuzdan alacakları sodyum klorürü doğal besinlerden sağlamalıdırlar. Kova burcu için yararlı yiyecekler arasında ıspanak, lahana, mercimek, turp, balık, limon, armut, hurma, fındık, nar, domates, biber, ananas, çilek, yoğurt yer almaktadır. Kova burçları için kafein zararlıdır. Bu nedenle kahveden uzak durmaları gerekmektedir. Kova burcu için özel diyet listesi üç günde bir kilo vermenize yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır.

DİYET LİSTESİ

1.GÜN

Sabah: Ilık süt, yağsız beyaz peynirli tost, domates, biber, yeşillik, üç tane zeytin

Öğlen: Salata, yoğurt, bir porsiyon nohut yemeği, üç kaşık pilav

Akşam: Bir porsiyon ızgara tavuk, salata, ince bir dilim kepek ekmeği

2.GÜN

Sabah: Bir tane haşlanmış yumurta, şekersiz yeşil çay, maydanoz, domates, biber, kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız beyaz peynir

Öğlen:  Bir porsiyon ızgara köfte, haşlanmış brokoli, ince bir dilim çavdar ekmeği

Akşam:  Bir kâse sebze çorbası, salata, üç kaşık makarna, bir porsiyon ıspanak yemeği

3.GÜN

Sabah:  Beş damla limon suyu eklenmiş elma suyu, lor peyniri, dört tane yeşil zeytin, domates,

Öğlen: Lahana çorbası, ince bir dilim kepek ekmeği, salata, bir kâse yoğurt

Akşam: Izgara et, salata, patlıcan püresi

Kova burçları diyet listesindeki yemekleri benzer olanlarla değiştirebilirler. Mesela lahana çorbası yerine herhangi bir sebze çorbası ekleyebilirler. Ispanak yemeğini başka bir sebze yemeğiyle değiştirebilirler. Dikkat edilmesi gereken husus yemeklerde az yağ kullanılması, salça ve krema kullanılmamasıdır.

zayiflama-diyet-kilo-verme-97

Bir önceki yazımız olan Koç Burcu İçin Özel Diyet Listesi başlıklı makalemizde koç burcu diyeti, koç burcu hangi gün diyete başlamalı ve koç burcu nasıl diyet yapmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun