Diyet Listeleri

Kekik Yağı İle Zayıflama

23 Kasım 2013

Bölgesel zayıflama sağlayan birçok bitkisel kürün içerisinde etken madde olarak yer alan kekik yağı, zayıflamak için en etkili besinlerden biridir. Sağlık açısından oldukça faydalı olan kekik yağı, serbest radikallerin bağlanmasını sağlar. Aynı zamanda kansere karşı koruyucu etkisi de bulunan kekik yağı, antioksidan özelliği ile de bilinmektedir. Doğal zayıflama yöntemleri denildiğinde ilk akla gelen yollardan birisi olan Kekik Yağı İle Zayıflama yöntemi, ülkemizde de birçok kişinin tercih ettiği bir yoldur. Hem sağlığa yararları, hem de kilo vermeye yardımcı etkileri ile oldukça faydalı olan kekik yağı, kekik bitkisinden, distilasyon yöntemi ile uçucu yağ çıkarılması yöntemi ile elde edilmektedir.

Kekik yağı ile zayıflamak istiyorsanız, kekik yağını mutlaka güvendiğiniz aktarlardan ya da doğal ürünler satan marketlerden satın alın. Aksi takdirde sahte ya da herhangi bir etkisi olmayan kekik yağları ile boşa zaman harcamış olursunuz. Kekik yağının, günde 3 kez alınması tavsiye edilmektedir. 1 çay bardağı suya bir tatlı kaşığı karıştırarak günde 3 kez içilmesi tavsiye edilen kekik yağı, düzenli kullanımda kilo vermenizde önemli bir rol oynar. Özellikle spor ile desteklendiğinde yak yakımı sürecini müthiş oranda hızlandıran kekik yağını, içerek tüketebileceğiniz gibi masaj yağı olarak da kullanabilirsiniz.

En etkili zayıflama yağları içinde bulunan kekik yağı ile, kendi zayıflama formülünüzü de oluşturabilirsiniz. Özellikle bölgesel yağlardan kurtulmak isteyenlerin uygulaması tavsiye edilen bu yağ, mutlaka dairesel masaj hareketleri ile bölgeye uygulanmalı ve ardından 1 saat yürüyüş ya da spor yapılmalı. Kekik yağını, zeytinyağı ve portakal yağı ile karıştırarak da uygulayabilirsiniz. Hem zayıflamak hem de çatlakların oluşumunu engellemek için, karışımın içine bir miktar kırmızı kantaron yağı eklemeyi de ihmal etmeyin.

 

Bir önceki yazımız olan 3 Haftada Tam 8 Kilo Verdiren Diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun