Diyet Listeleri

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

24 Ekim 2015

Merhabalar,

Bugün size hızlı kilo vermenin yöntemlerinden bahsedeceğim. Hızlı kilo vermek aslında düşündüğünüz kadar zor bir durum değildir. Ayrıca hiç diyet yapmadan sadece yediklerinize dikkat ederek bile hızlı kilo vermeniz mümkündür. Beslenme alışkanlıklarınızı biraz değiştirerek ve bunu alışkanlık haline getirerek hem zorlu diyet programlarını yapmaktan kurtulursunuz hem de kısa zamanda hızlı kilo verebilirsiniz.

Şimdi size hızlı kilo vermenin 8 farklı yolunu anlatacağım;

PORSİYONLARI AZALTIN

Zayıflamak için illa bir şey yemeden katı diyet programları uygulamak zorunda değilsiniz. Yemek yerken insanların yaptığı en büyük hatalardan biri doyduklarının farkına varamamaları ve karınlarını doyuracak kadar yemek yedikleri halde yemeye devam etmeleridir. Örneğin her yemekte midemiz, beynimize doyduğunu geç ilettiği için fazladan 5 dakika yemek yiyoruz oysaki yemeklerimizi yavaş yavaş yersek bu süre ortadan kalkacağı için farkında olmadan porsiyonlarımızı ve yediklerimizi azaltabiliyoruz.

HER GÜN EN AZ 1 ADET ELMA TÜKETİN

Elma içindeki bol miktardaki lif sayesinde vücudunuz için oldukça faydalıdır. Canınız istese de istemese de günde en az 1 adet elma yemenizde büyük fayda vardır. Elma sindirim sürecini yavaşlatır ve uzun süre tok kalmanızı sağlar.

YEMEK YEMEDEN ÖNCE MUTLAKA SU İÇİN

Su bünyeniz için vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Her öğünden önce su içmenizde büyük fayda vardır. Yemeklerden önce içilen su karnınızı tok tutmaya yarar ve midenizi doldurduğu için daha az yemek yerseniz. Her yemekten önce mutlaka en az 2 bardak su içmeyi sakın unutmayın. Bu sizin her ay fazladan 2 – 3 kilo vermenizi sağlar.

KETEN TOHUMU MUCİZESİ

Gün boyunca ne yerseniz yiyin anca mutlaka hepsinin içine mutlaka bir miktar çay kaşığı kadar mutlaka keten tohumu ekleyin. Keten tohumu bol miktarda lif içerdiği için sizi uzun süre tok tutar.

SOYA SÜTÜ İÇİN

Marketlerde satılan sütler çocuklar için oldukça faydalıdır ancak yetişkinler için yağlı olduğu için kilo almanıza sebep olur bu anlamda süte alternatif olarak soya sütü ya da badem tüketmeniz gerekir.

HAŞLANMIŞ SEBZE

Yemeklerde et yerine haşlanmış sebze tüketmek oldukça faydalıdır. Bu yemeklerdeki kullanılan yağ miktarını azaltır. Ayrıca kırmızı et yerine soya fasulyesi yemeği deneyin tadı neredeyse aynıdır.

PROGRAMLI YAŞAM

Gün içinde yapacaklarınızı ve öğünlerini mutlaka programlayın zira bir toplantıdan ve ya başka bir sebepten dolayı atladığınız öğün daha fazla acıkmanıza sebep olacağından dolayı size büyük zararı olur. Bunun içinde mutlaka öğünleri zamanında yemeyi deneyin.

GÜNDE 5 DAKİKA KAFANIZI DİNLEYİN

Gün içinde en az 5 dakika sadece durup hiçbir şey düşünmeden sadece dinlenin. Kafanızdan hiçbir şey geçirmeyin ve mini bir terapi yapmayı mutlaka deneyin.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun