Diyet Listeleri

Hızlı Kilo Verme Yolları

24 Ekim 2015

Merhabalar,

Bugün size hızlı kilo verme yollarından bahsedeceğim. Hızlı kilo vermek hızlı diyet listeleri ile değil sağlıklı gıda alışkanlıkları ile olur. Belirli sürelerde yaptığınız diyetler belki kilo vermenizde yardımcı olabilir ancak hızlı olarak verdiğiniz kiloları aynı hızla geri alabilirsiniz. Hızlı kilo vermenin en kolay yolu bunu zamana yaymak ve sağlıklı beslenmekten geçer.

Her diyet listesi her insanda aynı etkiyi göstermez ancak sağlıklı beslenmek her insanda mutlaka etkili olur. Bu bağlamda bugün size vereceğim öğütleri uygularsanız kısa sürede kilo verebilir bunu hayatınızın tüm evrelerine yayabilirsiniz.

Hızlı kilo vermedeki amaç su kaybı değil yağ kaybı odaklı olmalıdır. Esas bu şekilde gerçekten kilo vermiş olursunuz. Ve tabi ki egzersizide hayatınızdan asla eksik etmeyin.

İşte sağlıklı kilo vermek için size bir takım öğütler;

Akşam yemeğinin zamanlaması

Akşam yemeklerini asla geç bir vakte bırakmayınız çünkü vücudunuzun yediklerini yakması için belirli bir zamana ihtiyacı vardır. Uyku esnasında fonksiyonlarınız yavaşladığı için gece geç saatte asla yemek yemeyiniz. Karnınız tok olarak uyumak hem uyku problemi çıkartır hem de kilo almanıza sebep olur.

Tatlılardan uzak durun

Tatlıları hepimiz çok severiz ancak tatlılarda bulunan şeker mutluluk hormonu salgılattığı için ne kadar yersek yiyelim yine de tatlıya hiçbir zaman hayır diyemeyiz. Özellikle yemeklerden sonra yenilen tatlılar ve tatlı meyveler vücudumuz için oldukça zararlıdır.

Alkol ve Gazlı İçecek Kullanmayın

Alkol ve gazlı içecekler vücudumuz için çok zararlıdır ve özellikle de göbek bölgesinde oluşan kiloların tek sebebi alkol ve gazlı içeceklerdir. Çünkü bu içecekler yağ emilimini arttırır.

Yeşil Çay Mucizesi

Her yemekten önce ve sonra mutlaka ılık su ya da yeşil çay sağlığınıza oldukça faydalıdır.

Düzenli Uyku ve Egzersiz

Düzenli uyku vücudunuz için çok önemlidir. Sürekli uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeyin ki vücudunuz bundan olumsuz etkilenmesin. Ayrıca sabahları yapacağınız yürüyüşler inanılmaz fayda sağlar. Mesela sabahları işe yürüyerek gidin ya da 10 dakika hoplayın zıplayın

Küçük İkramlardan Kaçının

Bir yere gittiğinizde yediğiniz bir şekerleme, çikolata, tatlı bir bisküviye hayır diyebilmeyi öğrenin. Örneğin 1 küçük çikolata 1 ekmek arası tavuk dönere denk gelir!

Küçük Porsiyonlar Tüketin

Genelde insanlar yemek yerken doyduklarını bilmezler bu anlamda yemeklerinizi yavaş tüketmek ayda en az 3 kilo vermenizi sağlar.

Bol Bol Su İçin

Yemeklerden önce içtiğiniz iki bardak su daha az yemek yemenize sebep olacağından dolayı mutlaka yemeklerden önce su içiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun