Diyet Listeleri

Hızla Kilo Verdiren Muz Diyeti Listesi

1 Kasım 2014

Son yıllarda uzmanlarında özel gayretleri ile çok ilerleyen beslenme programları oluşturulmaktadır. Bu sayede pek çok insan zayıflamakta ve sağlığına kavuşmaktadır. Sınırsız sayıda diyet programı bulunduğu için insanlar kendilerine uygun olduğunu düşündükleri listeleri uygulamaktadır. Bu programlardan biri olan hızlı kilo verdiren muz diyeti ile çok zorlanmadan kilo vermek mümkün olmaktadır. Bu diyetin sıkı kuralları ve yaptırımları bulunmamaktadır. Genel itibari ile metabolizmayı hızlandırarak, zayıflamayı sağlamayı amaç edinmektedir. Her diyet listesinde olduğu gibi bu diyette de programın dışına çıkılmaması temel esastır. Bunun dışında ise diyeti en az 1 hafta sürdürmek gerekmektedir. Yapılması oldukça kolay ve sağlığa herhangi bir zararı olmayan bu diyet ile fit bir görüntüye sahip olmak mümkündür. Günümüzde aşırı kilo büyük küçük her yaştan insan için büyük sorun oluşturmaktadır. Çünkü aşırı kilolar farkında olmadan düzensiz beslenme sonucu alınmakta ve ne yazık ki kolaylıkla verilememektedir. Bunun sonucunda da birçok hastalığa yakalanma riski oluşmaktadır. Bu nedenle de insanlar kilolarından kurtulmak için bu diyet gibi kolay uygulanabilen diyetleri seçerek vakit kaybetmeden uygulamalıdırlar.

Sabah Kahvaltısı: sınırsız miktarda muz, İki fincan su,

Öğle Yemeği: arzu edilen bir öğle yemeğinin yenilmesi mümkündür.

Akşam Yemeği: yemekler saat sekizde önce en geç 7 gibi yenmelidir. Yemekte de bir sınırlama yoktur. İstenilen yemek tüketilebilmektedir.

Görüldüğü gibi hızlı kilo verdiren muz diyeti ile bir hafta gibi kısa bir sürede sıkıntı yaşamadan forma girmek mümkün olmaktadır. Ama her diyette dikkat edilmesi gerektiği gibi bu diyette de diyetin egzersizler ile desteklemesi gerekmektedir. Bu da insanlar için çok yararlı olacaktır. Çünkü çoğu zaman tek başına diyet fazla kilo vermek için yeterli değildir. Vücudun düzene girmesi ve hızlı çalışması için egzersiz ve diyet birlikte yapılmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan 15 Günde 13 Kilo Vermek İçin Süper Bir Diyet başlıklı makalemizde 15 günde 13 kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun