Diyet Listeleri

30 Yaş İçin Diyet Listesi

17 Kasım 2013

Belirli bir yaştan sonra insanların metabolizmalarında büyük değişimler meydana gelmektedir. Değişimlerin genel olarak yavaşlama yönünde olduğu bilinmektedir. Ayrıca bilindiği üzere insanların yaşları arttıkça daha az hareket etmeye başlamaktadırlar. Bu yüzden kilo problemi yaşayan kişilerin bir an önce harekete geçmeleri gerekmekte ve bu problemden kurtulmaları gerekmektedir. Düzensiz olarak yapılan diyetler sonucunda insanların oldukça hızlı bir şekilde kilo verdikleri görülebilse de bu kişilerin aynı hızla tekrar kilo alabildikleri de görülmektedir. Uzman kişiler tarafından hazırlanan diyetlerin temelinde dengeli beslenme konusu bulunmaktadır. Bu diyetleri uygulayan kişilerin kalıcı olarak ve dengeli bir şekilde kilo verdikleri görülmektedir.

30 yaş için diyet listesinde sabah kahvaltısı 2 kibrit kutusu peynir 1 ince dilim çavdar ekmeği sınırsız domates ve salatalıktan meydana gelmektedir. Sabah kahvaltısının erken yapılması tavsiye edilmektedir. Aynı şekilde öğle yemeğinin de sarkıtılmaması gerekmektedir. Öğlen 5 – 6 yemek kaşığı sebze yemeği 3 yemek kaşığı bulgur pilavı veya peynirli makarna 1 ince dilim çavdar ekmeği az yağlı salata yenilmesi gerekmektedir. İkindi vaktine denk gelen ara öğünde sadece 1 adet meyve dışında her hangi bir şeyin yenilmemesi gerekmektedir. Akşam yemeğinde ise 1 adet küçük tavuk budu veya 3 adet ızgara köfte 1 kase cacık veya yoğurt 1 ince dilim çavdar ekmeği az yağlı salata yenilmesi gerektiği belirtilmektedir. Uyumadan önce isteyenler 2 top meyveli veya çikolatalı dondurma yenilebilmektedir.

Bu diyetin uygulamanın yanında her gün düzenli bir şekilde yürüyüş yapılması ve bol bol su tüketilmesi sayesinde 30 yaşlarındaki kişiler 1 haftada 2 kiloya kadar verebilmektedirler. Diyete en uygun kişilerin 25 – 35 yaş aralığındaki 70 kilogram üstündeki kişilerin olduğu da belirtilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan 1 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun