Sağlıklı Yaşam

Hamilelikte Hızlı Kilo Alım Nedenleri ?

25 Ekim 2014

HAMİLELİKTE HIZLI KİLO ALIMI NEDENLERİ

  Hamilelikte beslenmek hayati önem taşır. Hamilelik sonrası aynı zamanda emzirme dönemini de kapsar ve bundan dolayı süt yapıcı gıdalar alınmalıdır. Bundan dolayıdır ki bol bol et tüketilmelidir. Kırmızı et kolesterol içerdiğinden beyaz et daha çok önerilmektedir. Haftada en az 3 kez balık tüketilmelidir. Bol bol mevsim meyvesi ve kuru meyve alarak kendimize vitamin takviyesi de yapmamız gerekmektedir. Hamilelikte hızlı kilo alma nedenleri konusundan bahsedecek olursak, metabolizma yavaşlar. İl başta en büyük sebep budur.

Hamilelikte hızlı kilo alımı nedenleri arasında bir de iştahın açılması ve hareketsizlik de vardır. Bu iştahın açılması ve hareketsizlik kilo almaya sebep olur. Bir de vücut hamileyken depo yapar. Yediğiniz her şeyi depolar ve metabolizma yavaş olduğundan sürekli bir kilo alımı olur. Bunun yanı sıra bebeğin ağırlığı da eklenir ve epey bir kilo alımı olur. Kilo almak daha çok sorun olmaktan ziyade mutlu eder çünkü hamileyken kilo almak demek aynı zamanda bebeğin de büyümesi anlamına gelir. Bebek büyüdükçe kilo artışı bir o kadar fazlalaşır. Kilo almak önlenebilir. Ufak egzersizlerle ve yağ yakıcı içeceklerle yağ yakıp kilo vermek hamileyken de mümkündür.

Hamilelikte hızlı kilo alımı nedenleri arasında hareketsizlik de büyük rol oynar. Hamileyken çocuğa zarar gelmemesi için çok fazla hareket edilmez. Bundan dolayı vücut yağ depolar.  Yağ depolayınca da hep bölgesel kilo alımına sebep olur. Bu kilolar doğumdan sonra çok zor verilir. Bunlar için de özel diyet programları ve bol egzersiz tavsiye edilir. Hamileyken bol detoks yapmak da sizleri fazla kilolardan korur. Kilo almanızı önler. Hamilelikte dikkat edilmesi gereken dikkatli ve dengeli beslenmek, dengeli beslendikten sonra çok fazla diğer konuları irdelemeye gerek yoktur.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Kilo Verme Hangi Hastalığın Belirtisidir ? başlıklı makalemizde hızlı kilo verme hangi hastalık, hızlı kilo verme hastalığı ve hızlı kilo verme hastalık hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun