Sağlıklı Yaşam

Evde 20 Dakikada Göbeğinizi ve Karnınızı İnceltin

25 Ekim 2015

Evde 20 Dakika Ayırarak Karnınızı Eritin

Evde göbek eritmek için 20 dakikanızı ayırabilir misiniz? O halde aşağıda sıralayacağımız egzersiz hareketlerini başlangıç olarak sadece birer kez yapmaya başlayın. İlerlediğiniz takdirde ikişer ve üçer olarak eklemeler yapabilir, geliştirebilirsiniz.

Topuklar Havaya : Yere sırtüstü uzanın ve bacaklarınızı dik bir şekilde havaya kaldırın ardından dümdüz tutun. Poponuzu 15 cm kadar kaldırın ve yavaşça indirin. Her seferinde bu hareketi 15 – 20 kez tekrarlayın.

Ters Crunch : Göbek eritme hareketleri arasındadır. Sırüstü uzandıktan sonra bacaklarınızı kaldırın ve dizlerden bükün. Sanki bir sandalyede oturuyormuşsunuz gibi konum alın. Egzersiz boyunca bu pozisyonda kalmalısınız. Poponuz yerden kalkana kadar, sandalyede oturur gibi kıvrılmış bacaklarınızı geriye doğru çekin. Bu harekete alıştıktan sonra dizinizi alnınıza değdirerek yapın. Bu hareketi 15 – 20 kez tekrarlayabilirsiniz.

Destekli Crunch : Yere sırtüstü uzandıktan sonra bacaklarınızı sandalye gibi bir yükseltiye doğru uzatın. Ellerinizi başınızın arkasında ya da göğsünüzde tutun. Omuzlarınızı yerden 10 – 15 cm kadar kaldırın ardından mide kaslarınıza basınç uygulamaya başlayın. Bu hareketi 15 – 25 kez tekrarlayın.

3 aşamalı egzersiz hareketlerinden sonra karın eritmek için birkaç gıda takviyesi de yapmalısınız.

Kereviz sapı kaynatılıp ılık olarak tüketilmektedir.

Bir sürahiye 1 çay kaşığı karbonat ilave ederek suyunuzun pH değerini yükseltebilir ve alkali su elde etmiş olursunuz. Alkali diyet günümüzde çok moda ve alkali su diye satılan ürünleri almak yerine bu yolla kendi alkali suyunuzu üretmiş olursunuz.

Greyfurt diğer bir yağ yakıcı özelliğe sahip gıdalardandır. Posasıyla birlikte yenmesi tercih edilmektedir.

Sabahları kalktığınızda limonlu ılık su için. Bu metabolizmanızı hızlandırmaya yarayacaktır. Eğer içki içmek isterseniz şarap tüketmeyi tercih edin. Hafatada sadece 1-2 kez tüketebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun