Sağlıklı Yaşam

1 Aylık Özel Diyet Listesi

25 Ekim 2014

Belli bölgelerin incelmesini sağlamak için diyetin yanında egzersizlerin de yapılması zorunludur. Bunun nedeni; diyet vücudun genelinden kilo kaybını sağlamaktadır. Yani bazen daha çok yüz ya da kollar incelmekte, bazen de kalça ya da göbek daha çok incelme göstermektedir. Bu durumda eğer belli bir bölgede daha çok yağlılık bulunuyorsa sadece diyet uygulayarak bu yağları yok etmek ne yazık ki mümkün olamamaktadır. Bu sebeple de nereden daha çok kilo verilmek isteniyorsa o bölgeyle ilgili yapılabilecek egzersizler öğrenilmeli ve uygulanmalıdırlar. Bu düşünce ile oluşturulmuş 1 aylık özel diyet listesi de bütün bu anlatılanlara uygun bir formül konumundadır.

1 aylık özel diyet listesi uygulanırken öncelikle sabahları erken kalkılması gerekmektedir. Ve bedenin hızlı çalıştığı bu saatlerde güne egzersiz yaparak başlanmalıdır. Bu egzersizler ise mekik hareketi, sopa ile yapılan hareketler ve bel kasları için yapılan mekikten oluşmaktadırlar.

 Kahvaltı: 1 kabuklu yeşil elma, 1 tane sert şeftali

Ara: 2 dilim taze dil peyniri

Öğlen: 1 porsiyon ızgara tavuk, roka ve taze soğandan oluşan yeşil salata

Ara Öğün: 4 tane yulaflı bisküvi

Ara Öğün(saat 17.30): 1 yeşil elma

Akşam: 5 kaşık fasulye, 1 dilim ekmek, mevsim yeşilliklerinden oluşan salata

Gece: 1 bardak tarçınlı ılık süt ya da şekersiz bir bitki çayı

Görüldüğü gibi bu 1 aylık özel diyet listesi disiplin gerektiren bir programa sahip durumdadır. Bu nedenle de uygulanırken özen gösterilmesi şart olmaktadır. Bu programa uyulması ve tüm yağlı yiyeceklerden uzak durulması halinde, hızlıca göbek yağlarından kurtulmak mümkün olabilmektedir. Tek başına egzersiz yapmak ya da tek başına diyet uygulamak göbek eritmek için asla yeterli olamamaktadır. Bu nedenle de ikisini bir arada uyum içerisinde sürdürmek gerekli olmaktadır.

diyet-listesi-kilo-verme1

Bir önceki yazımız olan Düğün Öncesi Hızlı Kilo Verme Yöntemi başlıklı makalemizde düğün öncesi hızlı kilo verme, düğün öncesi kilo almak ve düğün öncesi kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun