Diyet Listeleri

Ender Saraç Maydanoz Suyu İle Zayıflama

26 Ekim 2014

Maydanoz C vitamini içeren bir bitkidir. Sağlığı korur ve vitamin deposu görevini üstlenmektedir. Bu nedenle her yaştan insanın her fırsatta tüketmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca zayıflama amaçlı maydanoz kullanımı da gün geçtikçe çoğalmaktadır. Maydanoz, toksin atımını sağlayan mucizevi bir bitki olduğu için sürekli önerilmektedir. Maydanozun kökü ve yaprak kısmı tamamen kullanılabilmektedir. Ayrıca maydanoz, zayıflamayı sağladığı gibi güzelleşmeyi ve yenilenmeyi de sağlamaktadır. Bunun dışında maydanozun ter ve idrar söktürme özelliği de bulunmaktadır.

Uzmanlar, maydanozu diyet listelerini başköşesinde bulundurmaktadırlar. Bu diyet formüllerinde biri de Ender Saraç maydanoz suyu ile zayıflama yöntemidir. Maydanoz suyu kullanarak zayıflamak çok kullanılan bir yoldur. Ayrıca maydanoz suyunun tek başına tüketilmesi gereken yararı sağlamamaktadır. Bu su limon ile birlikte tüketildiğinde etkisi artmaktadır. Ayrıca maydanoz suyu diyet ile beraber kullanılmalıdır.

Hazırlanışı: 8 maydanozun sapı biraz su ile birlikte rondodan geçirilmelidir. Sonrasında üzerine 2 kaşık limon suyu eklenmelidir. Bu karışım 7 gün, her sabah kalkıldığı gibi içilmelidir. Yapılan kür bitince tarif, yine yapılmalı ve bir hafta kullanılmalıdır. Bu arada maydanoz saplarını karışım için kullanırken yapraklarını da ince doğrayarak bir miktar su ile haşlamak mümkündür. Bu su da günde 2 bardak tüketilirse faydalı olacaktır. Bu karışımda bittiğinde bir hafta kadar ara vermek gerekmektedir. Sonrasında tekrar aynı işlemler uygulanmalıdır. Bu şekilde 1 ayda 4 kilo verebilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca maydanoz suyu ile diyet yaparken spor yapmak da etkisini fazlalaştırmaktadır. Bunun dışında bu diyet yapılırken bol su içilmesi gerekmektedir. Çünkü maydanoz, bedende bulunan suyun atılmasını sağlamaktadır ve bu da su ihtiyacını oluşturmaktadır. Maydanoz suyunun c vitamini oranı pek çok gıdadan fazla durumdadır. Bu diyetin, hem sağlığına kavuşup hem de formda olmayı isteyenler tarafından uygulanması gerekmektedir.

diyet-zayiflama-kiloverme36

Bir önceki yazımız olan Ender Saraç ve Zayıflama Hapları başlıklı makalemizde ender saraç ve zayıflama hapları ve ender saraç zayıflama hapı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun