Diyet Listeleri

1 Haftalık Kolay Diyet Listesi

24 Ekim 2015

Bildiğiniz gibi insanlar kilolarından kurtulmak için bir takım özel yemek programları ile kilo vermeye çalışır. Bu çalışmaların genel adına diyet denmektedir. Bu daha sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşmak için yapılan çalışmalar bütünüdür. Bizde kısa sürede kilo verebilmeniz için bu yazımızda sizlere diyet çeşitlerinden biri olan 1 haftalık kolay diyet ile ilgili bir takım bilgiler vereceğiniz. Kısa sürede hızlı kilo vermek isteyenler için ideal olan bu diyet programı ile sizde 7 gün gibi kısa bir sürede 5 – 6 kilo verebilir ve hızlı bir şekilde kilo vermenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Gelelim bu 7 günlük diyet süresince sabah akşam neler yemeniz gerektiğine. Öncelikle yağsız sebze salatalarını bolca yemenizi öneririz. Ancak bu salataların içinde domates olmasın. Nar ekşisi ve sirkeleri salatanız içerisinde kullanabilirsiniz. Öğünlerinizde ağırlıklı olarak beyaz et ürünlerinizi tercih ediniz. Aşırı bir şekilde hamur ve tatlı ürünlerini tüketmekten kaçınmanız gerekmektedir. Bunlardan uzak durabilmeniz için krom hapı kullanabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken şey akşam öğününü yediğinizde saatin çok geç olmamasıdır. ( En fazla 20: 00) Öğün aralarında açlık hissi duyduğunuzda meyve yiyebilirsiniz. Aynı zamanda bolca yeşil çay içebilir ya da zencefil çayı da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda uyuma düzenizin de kilo verme konusunda ciddi bir yardımcı etken olduğunu söyleyebiliriz. Büyüme hormonlarının hızla salgılandığı 24.00 – 02: 00 arasında yağ yakımının en çok olduğu dönemlerdir. Bu uyku saatine de dikkat etmenizi öneririz. Son olarak sabah kahvaltınızda da yağı azaltarak her türlü gıdadan kararınca yiyebilirsiniz. Tam buğday ya da kepekli ekmek tercih etmenizde kilo vermenizde sizlere yardımcı olacak takviyelerdir. Herkese sağlıklı ve iyi günler diliyoruz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun