Diyet Listeleri

En Hızlı Zayıflatan – Zayıflama Diyeti Listesi

8 Kasım 2014

Zayıflama diyetleri arasında en hızlı ve etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak olan bu diyet, acil olarak fazlalıklarından kurtulmak isteyenler için ideal bir seçenek olacaktır. En hızlı zayıflama diyeti sayesinde özellikle basenlerde oluşan fazlalıklardan kurtulma aşamasında ciddi bir destek alabilir, genel anlamda daha fit bir vücuda kısa sürede ulaşabilirsiniz. Özellikle “acil kilo vermem lâzım” diyenlerdenseniz, bu özel diyet sizin için ideal ve sağlıklı bir destek olacaktır.

1. Gün: Sabah kahvaltımıza şekersiz çayımız ile başlıyor, yanında sadece 1 dilim kepek ekmeği ile 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynirimizi tüketiyoruz. Öğlen olduğunda ise, önce 1 adet elma yeyip yarım saat kadar bekliyoruz. Yarım saat sonra ise 1 kase çorba içiyoruz sadece. Akşam ise 100 gram kadar beyaz et/tavuk tüketiyoruz. Yanında sadece yağsız salata olabilir ve ekmek tüketmiyoruz.

2. Gün: Güne bitki çayımız ile başlıyoruz ve 10 dakika kadar sonra sadece 2 dilim kepek ekmeği arasına 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir koyarak sandviç şeklinde tüketiyoruz. Öğlen olduğunda önce 1 adet konserve ton balığı tüketiyoruz yanında ise sadece 1 dilim buğday ekmeği yiyebiliriz. Akşam ise nohut yemeği yiyoruz 7 kaşık kadar ve yanında ekmek oluyor, isterseniz yoğurt ya da yağsız salata ikisinden birini ekleyebilirsiniz.

3. Gün: Kahvaltımız birinci gün ile aynı olacak. Öğle yemeğinde ise önce 1 adet havuç tüketiyor 9 dakika kadar sonra ise sebze çorbası bir kase kadar içiyoruz. Yanında 1 dilim kepekli ekmek olabilir. Akşam olduğunda ise kırmızı et tüketeceğiz. 100-150 gram kadar dilediğiniz kırmızı et olabilir. Ekmek gene yok ve kırmızı ete bir yağsız salata eşlik edebilir.

4. Gün: Sabah kahvaltımız sadece 1 çeri domates ve 1 dilim kepek ekmeği, kibrit kutusundan biraz daha ufak beyaz peynir ile geçecek. Sıvı yok… Öğlen olduğunda ise sadece bir kase sütün içerisine yulaf ekleyip tüketiyor, yanında ise 10 dakika sonra yağsız salata yiyebiliyoruz. Akşam ise dilediğiniz bir sebze yemeğinden sadece 9 kaşık ve yanında yoğurt ile 1 dilim ekmek tüketiyoruz.

5. Gün: Kahvaltımız 1 bardak şekersiz çay, yanında 2 dilim kepek ekmeği, 2 çay kaşığı reçel tüketimi ve 2 kibrit kutusu beyaz peynir ile geçecek. Öğlen önce 1 adet elma tüketip 15 dakika sonra bir kase çorbamızı içeceğiz. Akşam ise 1 adet balık tüketip yanında yağsız salata seçeneğini de kullanabiliyoruz. Akşam ekmek yok.

6. Gün: Güne 1 şekersiz çay ve yanında 2 dilim kepek ekmeği, 1 dilim kaşar peyniri ile başlıyoruz. Öğlen sadece meyve yeyip bol bol su içiyoruz. Akşam yemeğinde ise 1 dilim kepek ekmeği hakkımız var. Yemek olarak ise 1 kase çorba ve 7 kaşık dilediğiniz sebze yemeği olabilir.

7. Gün: Kahvaltımızda sadece 1 kase süte yulaf karıştırıp tüketiyoruz. Öğle yemeğinde 1 adet elma ve 10 dakika sonra 1 kase çorba tüketiyoruz, ekmek yok. Akşam yemeğinde ise 100 gram kadar kırmızı et ve yanında çorba tüketiyoruz 1 dilim ekmek serbest.

İpucu: 1 haftalık süreç esnasında günlük en az 2 litre kadar su tüketimini asla ihmal etmiyoruz ve uyuma düzenine dikkat ediyoruz. Günlük en az 8 saatlik uykumuzu almamız gerekiyor ve bu uyku geceleri alınmalıdır.

Hızlı zayıflama diyetine ek olarak düzenli olarak günlük yapacağınız sadece 30 dakikalık yürüyüşler dahi sizlere büyük fayda sağlayacaktır forma kavuşmanız aşamasında. Ayrıca bu diyet süresince sabır ve istikrar önem taşımaktadır. Asla diyetin dışına çıkmamalı ve diyeti yarıda bırakmamalısınız.

diyet-zayiflama-44

 

Bir önceki yazımız olan 5 Günlük Şok Etkili Diyet Listesi başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun