Diyet Listeleri

En Basit Diyet Listesi

5 Kasım 2014

Hızlı bir şekilde zayıflamayı sağlamak için diyetin yanında egzersizlerin de yapılması zorunludur. Bunun nedeni; diyet vücudun genelinden kilo kaybını sağlamaktadır. Yani bazen daha çok yüz ya da kollar incelmekte, bazen de kalça ya da göbek daha çok incelme göstermektedir. Bu durumda eğer belli bir bölgede daha çok yağlılık bulunuyorsa sadece diyet uygulayarak bu yağları yok etmek ne yazık ki mümkün olamamaktadır. Bu sebeple de nereden daha çok kilo verilmek isteniyorsa o bölgeyle ilgili yapılabilecek egzersizler öğrenilmeli ve uygulanmalıdırlar. Bu düşünce ile oluşturulmuş basit diyet listesi de de bütün bu anlatılanlara uygun bir formül konumundadır.

Uygulamada çok fazla zorluk yaşanmayan bu basit diyet listesi uygulanırken öncelikle sabahları erken kalkılması gerekmektedir. Ve bedenin hızlı çalıştığı bu saatlerde güne egzersiz yaparak başlanmalıdır. Bu egzersizler ise mekik hareketi, sopa ile yapılan hareketler ve bel kasları için yapılan mekikten oluşmaktadırlar.

Kahvaltı: Domates, biber ve salatalık kahvaltılarda mutlaka yer almalıdır. Yanında ise bir parça yağsız peynir, 1 dilim ekmek ile kahvaltı yapılabilmektedir

Ara Öğün: 1 adet meyve

Öğlen: Büyük tabak yağsız ton balığı eklenmiş yeşilli salata, yanına 1 tabak yağsız yoğurt ile 1 tabak sebze çorbası.

Ara Öğün: 5 fındık, 2 ceviz, 1 adet meyve

Akşam: 1 porsiyon sebze yemeği, bolca yeşillikli salata, 1 dilim kızarmış ekmek, 1 tabak yağsız yoğurt

Görüldüğü gibi bu basit diyet listesi, disiplin gerektiren bir programa sahip durumdadır. Bu nedenle de uygulanırken özen gösterilmesi şart olmaktadır. Bu programa uyulması ve tüm yağlı yiyeceklerden uzak durulması halinde, hızlıca göbek yağlarından kurtulmak mümkün olabilmektedir. Tek başına egzersiz yapmak ya da tek başına diyet uygulamak göbek eritmek için asla yeterli olamamaktadır. Bu nedenle de ikisini bir arada uyum içerisinde sürdürmek gerekli olmaktadır.

diyet-zayiflama-kiloverme11

Bir önceki yazımız olan 2 Ayda 10 Kilo Vermek İşte Bu Kadar Kolay başlıklı makalemizde 2 ayda 10 kilo almak, 2 ayda 10 kilo verdim ve 2 ayda 10 kilo verdiren diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun