Diyet Listeleri

Etaplar halinde kalıcı zayıflama diyetleri

24 Kasım 2013

Zayıflamak istiyorum fakat bir türlü bunu başaramıyorum birçok Diyet listesini denedim spor yaptım çeşitli egzersizler denedim spor salonları daha iyi oldum fakat bir türlü zayıflayamadım ya da verdiğim kiloları çok kısa bir sürede geri aldım diyorsanız işte size 3 etaptan nasıl zayıflayacağım ve verilen kiloları nasıl geri almayacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Kilo vermek öncelikli olarak bilinmesi gereken en önemli nokta bu işlemin kişiye özel olarak gerçekleştirilmesi gerektiğidir mutlaka ama mutlaka kilo verme işlemi bir diyetisyen kontrolünde gerçekleştirilmesi gereklidir. Diyet programları ise kişinin fiziksel yapısına göre listeler halinde yapılması gerekir Bunun dışında yapılacak her türlü işlem ya da uygulanacak her türlü diyet programı Sonuçta daha fazla kilolarla size geri dönecektir yani u İşin sırrı öncelikli olarak geniş çaplı bir muayeneden geçmelidir.

Diyet programı az beslenme programı değildir

Hepimizin hakkında diye denildiğinde ilk olarak gelen konu az beslenme ve günlük olarak aktörler ya da hiç beslenmeme şeklinde bu düşünce kesinlikle yanlış bir bilgi bir düşünceden kaynaklanmaktadır öncelikli olarak bu düşüncenin ve bilincin kaldırılması diyet programının asıl amacının sağlıklı beslenme olduğunun anlaşılması gerekmektedir bu bilinç bir düşünceyi hayata geçirdiğimiz de zaten istediğimiz kiloda olacağız ve bu kiloyu koruyacağız.

Kalıcı kilo için yaşam tarzınızı değiştirmeniz ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmeniz gerekmektedir.

Kilo vermek ve verdiğimiz kiloları korumak kısa süreli uygulanacak diyet programları ile asla ve asla elde edilemez aksine verilen kilolar çok kısa bir sürede ve hatta daha fazlası geri alınmak suretiyle sağlığımızı da ciddi anlamda tehdit eden problemler oluşturmaktadır sağlıklı dengeli kilo verebilmek için öncelikli olarak yaşam standartlarınızı ve beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmemiz gerekir Bu alışkanlıklarımıza değiştirdikten sonra ise asla ve asla daha önceki alışkanlıklarımıza geri dönmemiz gerekir.

Vücudumuz bir makine gibidir

Insan vücudu bir makine gibidir ve bu makinanınbir düşüncesi vardır Siz dengeli beslenmenin süreceğim Makina sağlıklı bir şekilde işleyecektir Bunu bir örnek ile açıklamamız gerekirse siz Hayatınız boyunca spor yapmamış egzersiz yapmamak için gün içerisinde yürüyüş yapmamamış ve yediklerinize içtiklerinize hiçbir zaman dikkat etmemiş biri olarak çoklu aldığınızdan bir anda şok diyet programlarına başlıyorsunuz. Bu diyet programları size söyledikleri diyet programlarını uyguluyorsunuz. Yani baştan aşağıya metabolizmanızın tüm yaşam faaliyetlerini ve işleyişini değiştiriyorsunuz. Şimdi bu durumda sizin vücudunuz nasıl hareket etmesi gerekiyor başta da söylediğimiz gibi sizin vücudunuz bir Makina makinanın bir düşüncesi var uygulanan şok diyetle beraber vücudunuz eskisi gibi çalışmamaya ve yaşam faaliyetlerini yavaşlatmaya başlıyor sindirim sistemide yavaşlayan vücudumuzda tekrar eskisi gibi yemek yemeye başladığımızda zayıflayan metabolizma ile beraber kilolar daha fazla alınmaya başlıyor.

Etaplar halinde kalıcı zayıflama

1. etap – 14 gün

Yemesi serbest olan yiyecekler:
Çiğ meyve /muz dışında/;
Çiğ sebze /yağ ve tuz ilavesiz/;
Çiğ kuru yemiş /yer fıstığı dışında/.
Meyveler tek başına tüketilmeli ve meyve tükettikten en az 2 saat sonra yiyebilirsiniz. Aynı şey sebzeler için geçerli değil onları daha sık tüketebilirsiniz.
Miktar – 1,5 /2 kg sebze-meyve, 150-200 gram kuru yemiş.
Sıvı alımı – en az 2 litre su, bitkisel çay /limon ilaveli/ şeker veya bal ilave etmeden.
Tatlı ihtiyacı – bir kaç hurma ve kuru incirle giderilebilir.
Kabızlık durumunda – armut ve kivi tüketilmeli.
Spor yapın.

2. etap – 7-10 gün

Bu etapta buharda pişmiş /haşlanmış/ sebzeleri /patates dışında/, haşlanmış baklagil ve tahıl ekliyorsunuz, tabiki yağ ve tuz ilavesi olmadan. Tuz yerine taze ve kuru baharatlardan, acı biber ve sarımsaktan faydalanın.

3. etap – hayat tarzınız

Yiyeceklerinizin 75% çiğ sebze ve meyveden oluştuğundan emin olun.
Hayvansal gıdaları, çiğ veya haşlanmış sebzelerle servis edin.
Diyet tuz kullanın.

Sıvı yağ kullanmayın onun yerine onların elde edildiği şeyleri – ayçiçeği çekirdeği, zeytin, susam doğal halinde tüketmeye çalışın. Yemeklerde yağ kullanmayın kullanıcaksanızda sofraya getirmeden önce içine biraz tere yağı koyabilirsiniz /günde 30 gramı geçmesin/, yağlar pişerken zararlı bileşenler üretiyorlar.

İşlenmiş gıdalardan – sosis, cips, yarı hazır yemeklerden uzak durun.

Tatlı niyetine – kurutulmuş meyve, evde hazırlanmış kuru yemiş/meyve topları tüketin, çikolata /bitter/ 100 gram kadar tüketebilirsiniz ama yanında başka bir şey tüketmemelisiniz, çikolata kendi başına öğün olmalı.

 

Bir önceki yazımız olan 2 Günlük Şok Süper Diyet hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun