Diyet Listeleri

Dukan Diyeti Kullanıcı Yorumları

6 Kasım 2014

Egzersiz yapıyorsunuz fakat kilonuzda değişiklik göremiyor hatta en kötü durum olan kilo sabitliği yaşıyor musunuz? Kilo verebilmek için tükettiğimiz besinlerden daha çok kalori yakmamız gerekmektedir. Egzersiz yapmak iştahınızı artırabilir. Bu nedenle ne kadar yediğiniz ve ne kadar yaktığınız önemlidir.

Delicesine yaptığınız düzenli egzersizler sadece kalorileri yakmaz aynı zamanda iştahınızı da açar. Zorlu egzersizler, kalori yaktıran egzersiz programları ve yoğun bir tempo tüm bunlar size çok kalori yaktığınızı düşündürebilir. Yakılan kalori hesaplarının bir çoğunda yanlışlık yapılır. Yaş, hormonlar, kilo ve vücudunuzun ısısı gibi faktörler devreye girdiğinde kalori hesapları karışır. Egzersiz yaparken yaptığınız egzersizin sizi ne kadar zorladığına bakmalısınız.

Düzenli olarak spora gidiyorsanız ve durum değişmiyorsa yapmanız gereken şey diyetinizi gözden geçirmektir. Ortalama bir kadının bölgesel-zayıflama-390x245günlük kilosunu korumak adına aldığı kalori 1800-2000 arasıdır. Kilo vermeyi amaç edindiyseniz bunun 250- 500 kalorisini almamanız gerekmektedir. Egzersiz yapıp ölümüne yorulduktan sonra ağzınıza ne attığınız önemlidir. Yapılan araştırmalar egzersiz sonlarında ödül niyetine yenilen tatlı gibi küçük gıdaların önemini vurguluyor hiç hissetmeden küçük gıdalarla yaktığınız kaloriyi adım adım tamamlıyor olabilirsiniz. Egzersiz sonralarında bitkin, yorgun ve çok acıkmış hissedersin bu doğaldır işte bu süreçte sizi oldukça zorlayacaktır. Hemen enerji içeceklerine ve ek takviyelere başvurmayın.

Öğünlerinizi atlamadan ve ne yediğinizi iyi hesap ederek aç kalmadan egzersizlere devam edin. Diyet ve egzersiz programınıza vücudunuz uyum sağladığında her şey yoluna girecektir ve kilo vermeye başlarsınız.

Bir önceki yazımız olan Göz Altı Torbaları başlıklı makalemizde göz altı torbaları ve göz altı torbalarından kurtulmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan En Çоk Zaуıflatan Yiуеcеklеr Hangileridir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun