Diyet Listeleri

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

26 Ekim 2014

Kilo almak kolay ama vermek dünyanın belki de en zor işlerinden biridir. Etrafımızda bu kadar çok güzel ve çeşitli yiyecek varken onlardan uzak durmanın nasıl da zor olduğunu düşünmek lazım. Ama sağlıklı olmanın yolu zayıflamaktan geçecek ise buna katlanmalı ve diyet programlarından hangisi bize daha cazip geldiyse onu uygulamalıyız. Sadece diyete güvenip oturmak sağlıklı zayıflama sağlamaz, yürüyüş, egzersiz ve sporu da diyete ekleyerek hep birlikte daha çabuk ve sağlıklı kilo vermenin avantajlarından yararlanmalıyız. Diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Öncelikle sporu yaşam biçimi haline getirmek gerekir.

Daha sonra da bol su içmekten asla vazgeçmemek ve diyeti su içerek desteklemek gerekir. Yediğiniz her şeyi çok çiğnemeden yutmayın, sindirimin ağızda başladığını unutmayın ve sindirim sistemine yardımcı olmak için her lokmanızı bol çiğneyerek yutun. Öğünlerde kullandığınız porsiyonlarınızı küçültün, az yemek koyun tabaklarınıza böylece gözünüz de doymuş olur ve öğünlerinizi arttırın, az ama sık yemeye özen gösterin, atıştırmadan vazgeçin. Diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir sorusuna yanıt aramaya çalıştığımız bu yazımızı dikkatle değerlendirmelisiniz.

Asitli içeceklerin hayatınızda hiçbir yeri olmamalı, yağı ve tuzu da hayatınızdan çıkartmalısınız. Yoğurt tüketimine önem verin, özellikle de yoğurtlarınızı kendiniz evinizde tutmaya çalışın, daha sağlıklı beslenmenizde çok faydası olacaktır. Yemeklerinizi çok az yağla ve mümkünse fırın veya ızgarada pişirmeye özen gösterin. Beyaz ekmek tüketmek yerine daha çok esmer ve kepek ağırlıklı ekmeklere yönelin. Diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenlerarasında tatlılar da var, canınız çok çekiyorsa sütlü tatlılarla nefsinizi köreltmeye çalışın. Uyku düzenizin sağlıklı olmasına gayret edin, uykusuzluk çekenler yemek yeme ihtiyacı duyarlar ki bu da diyetin alt üst olması demektir.

diyet-zayiflama-kiloverme43

Bir önceki yazımız olan 2 Haftada 4 Kilo Verebilirsiniz başlıklı makalemizde 2 haftada 4 kilo almak, 2 haftada 4 kilo diyeti ve 2 haftada 4 kilo nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun