Diyet Listeleri

Diyet ve Egzersiz Yapmadan Nasıl Zayıflanır ?

28 Kasım 2013

Yukarıda yazılan başlık alsında her kilolu insanın hayalini süsler ama böyle bir şeyin imkansız olduğunu da hepimiz biliriz. Hem diyet yapmayacaksınız ve hem de hareket nedir bilmeyeceksiniz ama kilo vereceksiniz, bu ancak büyük ve önemli bir hastalık ile olabilecek bir durumdur ki bunu hiç kimse istemez. Diyet ve egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir derseniz cevabımız çok zor olacaktır. Uzmanların ortak görüşleri böyle bir şeyin imkansız olduğudur. Onlar ne tek başına diyeti ne de tek başına sporu öneriyorlar, sporsuz yapılan diyet sonucunda kaslarınızda sarkmalar ve kötü görüntüler oluşur. Sadece spor ise kalori yakılırken yemeğe devam edeceğiniz için işe yaramaz.

Yani ne yardan ne serden durumu söz konusu burada ve diyet ve egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir diye bir soruyu aklınızdan çıkarmanız gerekir zira böyle bir şey olanaksız. Her ikisi aynı anda yapıldığı zaman ortaya mükemmel sonuçların çıkması normaldir, spor ile desteklenen bir diyet en ideal olanıdır. En azından gün içinde yürüyüşler yapmalı ve yarım saatlik bir yürüyüşü bile kendinize çok görmemelisiniz. Hem yiyeyim diyet yapmayayım, hem spor bana uzak dursun ama yine de kilo vereyim gibi bir şey yok, insanın doğasına aykırı olan bu durum üzerinde kafa yormaya bile gerek yok.

Beslenmenizi düzene sokarak dengeli beslenmeye çalışmalı, üç beyaz denilen şeker, un ve tuzu hayatınızdan uzaklaştırmalı ve tatlılarla hazır yiyeceklerin yanına bile uğramamalısınız ki bu da bir çeşit diyet yapmak demektir, işte belki o zaman biraz kilo verebilirisiniz. Diyet ve egzersiz yapmadan nasıl kilo verilir gibi bir tezi öne sürmek bile abes ile iştigal etmek demektir.

zayiflama-diyet-kilo-verme-9

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Diyetisyen Diyet Listesi başlıklı makalemizde ücretsiz diyet, ücretsiz diyet indir ve ücretsiz diyet listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun