Diyet Listeleri

Diyet Bal Kabağı Tatlısı Tarifi

24 Ekim 2015

Bütün kadınların merakı ve mutlaka uygulamak istedikleri bir şey vardır diyet ama aynı zamanda diyet yaparken uzak durmak istemedikleri şeylerde vardır ve bunların arasında mutlaka ki tatlılar bulunur kadınlar bazı tatlılardan uzak duramamaktadır. Onlar için tatlılardan uzak durmaları gerekmediği fakat aynı zamanda diyetlerinde yardımcı olabilecek bir tatlı türü bulunmaktadır diyet bal kabağı tatlısı. Bal kabağından çok fazlasıyla tatlı çeşitleri bulabiliriz ve çoğumuzda çok severiz ve yemekten asla vazgeçemeyiz fakat diyet bal kabağı tatlısı da ayrı bir lezzeti olan bir tatlı türüdür. Diyet bal kabağı tatlısı tarifi ise o kadar zor değildir ve sadece gereken malzemeler: bir kilogram doğranmış bal kabağı bir su bardağı Takita toz tatlandırıcısı ve bir su bardağı su.

Öncelikle irice doğranmış bal kabaklarını bir tepsi üzerine yayıyoruz ve daha sonra üzerine su ilave ediyoruz. Daha sonra Takita toz tatlandırıcıyı kabakların üzerine serpiştiriyoruz. Bunları yaptıktan sonra kısık ateşte olmak üzere arada kontrol ederek 40 dakika kadar pişirmeye bırakıyoruz. Pişerken fazla karamelleşebileceği için sık sık kontrol edelim ve dikkat edelim. Bal kabaklarımız piştikten sonra soğuması için bekliyoruz ve daha sonra ister Hindistan cevizini üzerine serperek isterseniz sadece ceviz fındık veya Antep fıstıklarını üzerine serpiştirerek güzel bir şekilde servis edebilirsiniz. Diyet bal kabağı tatlısı tarifi göründüğü gibi çok basit ve hızlıca hazırlanabilen bir tatlı türüdür ve bütün kadınlar hatta yaşlılar ve genç kızlar bile beğenerek yiyebilirler. Güzel bir şekilde farklı fıstık ve fındıkları serpiştirerek daha fazla tat katıp servisi zenginleştirebiliyorlar.

Diyet bal kabağı tatlısı sadece diyette olanlar için değil herkesin denemesini tavsiye ederiz. Diyet bal kabağı tatlısı sadece diyet yapanlar için değil fakat kendi sağlıklarına dikkat edenler için de çok fazla faydalı olabilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun