Diyet Listeleri

3 Günde 1 Kilo Verdiren Dukan Diyeti

16 Kasım 2013

3 Günde 1 Kilo Verdiren Diyet

Bölgesel yağlardan kurtulmak göründüğü kadarda zor değildir. Yaz aylarında artan bu kilolar bu diyet listesi uygulandığı takdirde zayıflanabilir. Yalnız şu unutulmamalıdır ki hiçbir diyet kendi başına tam anlamıyla sonuç vermez. Zayıflamak için sadece diyet yapıp zayıflıyım şeklinde yapılan uygulamalarda ortaya çıkan sonuçlar olumsuz olabilmektedir. Diyete her gün düzenli şekilde uymaya özen göstermenin yanında egzersizde elinizden geldiğince yapılmalıdır. Yürüyüş ideal bir spor olabilir her gün yarım saat yürüyüş yapılabilir. Yürüyüş yapmanın sebebi yağlanmayı olabildiğince azaltmaktır. Bunun yanında metabolizmaya hızlandıran yiyecekler tüketilmeli ve yağlı yiyeceklerden olabildiğince uzak durulmalıdır. Şimdi öğünlere ayrılan diyet listemizi inceleyelim.

Sabah Kahvaltısı Nasıl Yapılmalı?

Bu öğünde genel olarak hafif bir şekilde geçirmek faydanıza olacaktır. Meyve tüketilebilir bir adet kabuklu elma, muz veya şeftali tüketilmesi uygundur.

Ara Öğün Nasıl Geçiştirilmeli?

Bu ara öğünde hafif ölçüde atıştırın, peynir az ölçüde bal ve zeytin olabilir.

Öğle Yemeği

Bu öğünde derisiz tavuk veya yağlı olmamak şartıyla et tüketilebilir. Bunun yanında bol yeşillik ile hazırlanmış salata tüketilmelidir. Yeşillik tüketmek zayıflama konusunda önemlidir.

Ara Öğün Nasıl Geçiştirilmeli?

Bu öğünde meyve suyu, bisküvi tarzında yine atıştırmalık gıdalar tüketin.

Akşam Yemeği

Bu öğünde sebze yemekleri tüketilebilir. Taze fasulye, pırasa, brokoli gibi metabolizmayı hızlandıran gıdaların tüketilmesinde fayda vardır. 1 dilim ekmek yemekte karbonhidrat ihtiyacımı az da olsa giderebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Patates Diyeti Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun