Diyet Listeleri

Canan Karatay Obezite Çözümü

25 Ekim 2014

Canan Karatay, artık neredeyse her yerde obez insanların bulunduğunu belirtiyor. Ve bu insanların bel çevreleri çok geniş olması sebebiyle hastalık adayı olduklarını ifade etmektedir. Ve bu insanlar için önerdiği diyet sıradan bir diyet değildir. Bu diyet programı bir sağlıklı beslenme düzeni görevindedir. Vücudun sağlıklı karbonhidrata, proteine ve yağlara ihtiyacı olduğunu belirtmektedir. Şeker ve un ülkemizde çok fazla tüketilmektedir. Ve tüm bu gıdalar karbonhidratlardandır. Bun gıdalar vücuda girerek, şekere dönüşmektedirler. Bu nedenle yağlar değil, şekerler daha tehlikeli durumdadırlar.

Yıllardır yağa dikkat edilmesi söylenirken, şekerin de çok fazla hastalığa neden olduğu saklanmıştır. Karatay, vücuda girmiş olan tüm şekerlerin aynı olduğunu belirtmektedir. Bunların hepsinin kan şekerini yükselttiklerini ve oldukça tehlikeli oldukları belirtmektedir. Şekerli gıdalardan uzak durarak, sağlıklı olunabileceğini anlatmaktadır. Vücut şeker tüketince, yağ depolamaktadır. Ve kilo alımı da yağlanma, kilo verimi yağlardan kurtulma anlamını taşımakta olduğunu belirtti. Beyaz ekmekle ilgili yapılan çalışmaları desteklediğini bildirmektedir. Bütün ekmeklerin undan oluştuğunu ve ununda vücutta hızlıca şekere dönüştüğünü ifade etmektedir.

Canan Karatay obezite çözümü ile ilgili olarak, meyvenin içinde de olduğuna dikkat çekmektedir. Meyvenin sabahları peynir ile yenebileceğinden bahsetmektedir. Kendi listelerinde de kuru meyvelerin sabahları yenebildiğini söylemektedir. Ama meyvenin her şeyiyle bütün lifleri ile birlikte yenmesi gerektiğini söylemektedir. Fakat sonrasında sürekli hareket edilmesi ve yürüyüş yapılması gerekmektedir. Akşamları yemek yedikten sonra yatmanın çok tehlikeli olduğunu belirtmektedir. Karatay, her gün 20 dakika kadar tempolu bir biçimde yürünmesi gerektiğini söylemektedir. Ayrıca günde 3 ve üzeri öğünün çok fazla olduğunu ve karaciğere zarar verdiğini belirtmektedir. Bu yüzden her insanın kendine göre bir öğün atlayarak toplamda 2 öğün yemeye çalışması gerektiğini söylemektedir.

diyet-zayiflama-kiloverme46

Bir önceki yazımız olan 5 Kilo Vermek İçin 10 Gün Yeterli başlıklı makalemizde 5 kilo verme diyeti, 5 kilo verme yolları ve 5 kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun