Diyet Listeleri

Burçlara Göre Diyet Listesi

28 Kasım 2013

Astrolojiye göre, burçlarımızın hayat tarzımızı belirlemedeki rolü çok fazla olduğu gibi yemek yeme alışkanlığımızı da büyük ölçüde etkilemektedir. Zayıflamayı veya daha sağlıklı beslenmeyi istiyorsanız, aşağıdaki bilgilerden yararlanarak sizin burcunuza en uygun diyet programını hiç zorlanmadan uygulayabilirsiniz.

Koç
Koç BurcuGenelde kilo alma problemleri olmaz, dönemsel olarak kilo alsalar bile kısa zamanda verirler. C vitamini dengesini korumaları gerektiğinden kuşburnu, greyfurt, ananas, portakal, elma ve yeşil sebzeler, potasyum ve fosfat içeren besinler tüketmeliler. Ağır ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalılar.

Boğa
Boğa Burcuİştahlı bir yapıya sahip olduklarından kilo problemi ve yağlanma riski oldukça fazladır. Ispanak, deniz ürünleri, badem, üzüm, mısır, bamya, ananas tüketmeliler. Patates cipsleri, tuzlu fıstık-fındık gibi çerezler vücutlarındaki E vitamini eksilteceğinden bunlardan uzak durmalıdırlar.

İkizler
İkizler BurcuEn büyük avantajları sindirim sistemlerinin çok iyi çalışmasıdır. Ayrıca hareketli bir yapıya sahip olduklarından kolay kolay kilo problemi yaşamazlar. Yoğurt, ceviz, badem, brokoli, kırmızı et, yumurta sarısı, balık, süt tüketmelidirler. Mayalı yiyeceklerden ve sakat atlardan uzak durmalılar.

Yengeç
Yengeç BurcuKilo problemini en çok yaşayan burçlardan biridir. Su içmekten hoşlanmayan yengeçlerin bol bol sıvı tüketmeleri, vücutlarındaki sıvı dengesine dikkat etmeleri gereklidir. Salatalık, roka, yumurta sarısı ve çavdarları besinlerden vücutlarının ihtiyacı olan kalsiyumu alabilirler. Kızartmadan uzak durmalılar.

Aslan
Aslan BurcuVücutları için gerekli madde magnezyum fosfattır, bu madde kemikler ve sinir sistemleri için gereklidir. Kalsiyumun vücuttaki dengesini sağlar. Bol miktarda çavdar, kereviz, elma, incir, şeftali ve limon suyu, muz, balık tüketmeliler.

Başak
Başak BurcuVücudunuz için gerekli madde potasyum sülfattır. Yemeklerinizde kaya tuzu kullanmalısınız. Peynir, zeytin, limon, yağsız yoğurt, süt ürünleri, esmer pirinç, dana eti sofranızdan eksik etmemeniz gereken besinlerin başında gelmelidir.

Terazi
Terazi BurcuBaharatlı ve soslu besinlere fazla düşkünlüğü fazla kilo problemi yaşamalarına sebep olabilir. Şeker ve karbonhidrat içeren besinlerden uzak durarak sodyum fosfat içeren besinler tüketmeliler.

Akrep
Akrep BurcuYemek saatleri düzenli olmalı ve öğün atlamamalılar. Vitamin ve mineral dengelerini korumalı siyah üzüm, kayısı, portakal, erik, biber, maydanoz, balık ve lifli sebzeleri sıklıkla tüketmelidirler.

Yay
Yay BurcuAğır baharatlı, salçalı yemeklerden, tatlılardan uzak durmalılar. B vitamini yönünden zengin, yağsız dana eti, karaciğer ve tahıllı ekmek tüketerek tuz dengesini de korumalılar.

Oğlak
Oğlak BurcuKilo problemini en az yaşayan burçlardan biridir. Vücutlarının en gerekli maddesi Kalsiyum fosfattır. Lahana, kereviz, yağsız dana eti, inek sütü, peynir, buğday ve incir tüketmeleri gereken besinlerdir. Aşırı tuz ve şekerden kaçınmalılar.

Kova
Kova BurcuVücutları için gerekli madde sodyum florür (sofra tuzudur) ve çoğunlukla kaya tuzunu tercih etmeleri gerekmektedir. Turp, ıspanak, semizotu, lahana, marul, mercimek, elma, şeftali sofralarından eksik etmemeleri gereken besinlerdir.

Balık
Balık BurcuVücutlarının demir, biotin ve fosfora ihtiyacı vardır. Yiyeceklerine dikkat etmeliler, dengeli ve yeterli beslenmeleri kilo problemine karşı en iyi önlemdir. Peynir ürünleri, yeşil yapraklı sebzeler, badem, ciğer, baklagiller daima tüketmeleri gereken besinlerdir.

Bir önceki yazımız olan Mevsimlerin Beslenme Üzerinde Etkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun