Ev Yapımı Tedaviler

Bitkisel Zayıflama Çayları ve Tarifleri

8 Kasım 2014

BİTKİSEL ZAYIFLAMA ÇAYLARI VE TARİFLERİ

Kilolu insanlar zayıflayabilmek için genellikle yalnızca diyet uygulamaktadırlar. Diyetlere harfiyen uyan insanlar çok kısa sürede geri olumlu geri dönüşler almışlar ve bundan mutluluk duymuşlardır. Çok farklı içeriklere sahip diyet programları ve doyurucu öğünleri ile insanların yorulmadan açlık çekmeden kilo vermelerini sağlamışlardır. Ama diyetlerinde hızlı sonuçların alınması için diyetle birlikte egzersizlerin yapılması da gerekmektedir. Bunun haricinde diyet programlarında, tatları da çok lezzetli olan yağ yakıcı bitkisel zayıflama çayları ve tarifleri de bulunmaktadır. Bu zayıflama çayı tarifleri doğru şekilde hazırlanarak belirlenen ölçülerde tüketilmelidir.

  Zeytin yaprağından ve tarçın kabuklu, limon çayı

MALZEMELER

– 10 adet zeytin yaprağı

– 1 adet tarçın kabuğu

– 1 dilim limon

– 2 bardak su

HAZIRLANIŞI

Zeytin yaprakları ve tarçın kabuğu yıkanır. Üzerine kaynar su eklenerek demlenir. Limon yıkanır ve 1 parçası dilimlenir. Zeytin yaprağı ile tarçın kabuğu 10 dakika demlenince limon dilimleri de eklenir. 5 dakika bekletilir ve tüketilir.

Kimyonlu, karabaş otlu ve tarçın kabuklu çayı

MALZEMELER

– 1 yemek kaşığı kimyon

– 1 yemek kaşığı karabaş otu

– 2 adet tarçın kabuğu

– 2 bardak su

HAZIRLANIŞI

Karabaş otu ve tarçın kabuğu yıkanır. Sonrasında kimyon ile beraber kaynar su eklenerek demlenir. 10 dakika demlendikten sonra içilir.

Görüldüğü gibi bitkisel zayıflama çayı ve tarifleri, oldukça kolay hazırlanmaktadır. Kısa sürede bu lezzetli çaylar yapılarak, içilebilmektedir. Bu çaylar ne kadar çok tüketilirse o kadar yararlı olacaktır. Diyete yardım ederek kilolardan çok daha çabuk kurtulmayı sağlayacaktır. Diyetler uygulanırken akşam saat sekizden sonra bir şey yenilmemelidir. Bu nedenle bu saatten sonra limonlu su içilebilmektedir. Ayrıca bu çaylar da şekersiz olarak akşamları tüketilebilmektedir.

diyet-zayiflama-kiloverme14

Bir önceki yazımız olan 1 Ayda 20 Kilo Ver Yeniden Güzelleş başlıklı makalemizde 1 ayda 20 cm saç uzatma, 1 ayda 20 kg verdim ve 1 ayda 20 kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun