Diyet Listeleri

Bisiklet Kullanarak Zayıflama Yolları

23 Kasım 2013

DÜZENLİ SPOR OLARAK BİSİKLET KULLANARAK ZAYIFLAMA

 

    Düzenli spor olarak bisiklet kullanarak zayıflama hem kalori yakıp hem de eğlenerek yapılır. Düzenli yapılan bisiklet egzersizinin dayanıklılık antrenmanı yerine geçmesi ile beyinden mutluluk hormonu salgılanır. Bu sebepten bisiklet kullanmak hem zevkli hale gelir hem de kilo vererek sağlıklı olunur. Önemli olan bu sporu düzenli yapmaktır. Yaşam biçimi haline gelen, düzenli spor yapmak insanın hem sağlığını korur hem de formda kalmasını sağlar. Mutluluk veren sporu tercih ederek kişi kendini daha iyi hisseder ve ağrılarını azaltır.

Egzersizlerin 30-45 dakikalık süreyle yapılması gerekir. Haftada düzenli olarak 3 gün ayrılmalıdır. Bu şekilde yapılırsa vücudun kalori yakmasıyla birlikte sıkılaşması da sağlanır. Zayıflamaya yardımcı olarak bisiklet kullanmak için en uygun zaman ise yemekten en az 2,5-3 saat sonra yapılması gerekir. Yemeğinde çok yağlı ve proteinli olmaması ile bisiklet kullanmaya başlama süresi azalır. Ağır yemekler geç hazmedilirken hafif yemekler kolay hazmedilir. Mümkün olduğunca karbonhidrat ve sıvı açısından zengin besinler tercih edilmelidir. Hazmı kolay ve kalori yakımı da hızlı olur.

Spor yaparak hem fiziksel sağlık hem de ruhsal sağlık korunmuş olur. Fazla kilosu olanlar zayıflarken, normal kilolu olanlarda kilosunu korur. Vücudun özellikle belli yaştan sonra sporla yenilenmesine ihtiyacı vardır. Her yaş grubu bisiklet kullanarak bu ihtiyacı karşılamış olur. Küçük çocuklarda görülen aşırı kilolar spora teşvikle özellikle bisiklet kullanarak zayıflama sağlanır. İmkânı olanlar açık havada bisiklet kullanırken, fırsat bulamayanlar evde spor aleti olarak bisiklet alabilirler. İstenildiği zaman her birey kendine özgü yaşam biçiminde düzenli spor yapmaya ve bisiklet kullanmaya zaman bulabilir. Sağlık ve mutluluk ikisi bir arada olabilir. Yeter ki düzenli spor yapmayı karar verilsin.

Bir önceki yazımız olan 10 Günde 5 Kilo Diyeti Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun