Diyet Listeleri

Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

6 Kasım 2014

Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Yaz ayının gelmesi ile birlikte birçok kişi kilolarından kurtulamamıştır. Yaz ayları geldiğinden dolayı havanın sıcak olması ile birlikte birçok kişi dışarı çıkmayarak günlerini evde geçirmektedir. Evde hareketsiz kalan birey günden güne kilo almaktadır. Ama sizde haftada 5 kilo verdiren diyet ile evde aldığınız kiloları hızlı bir şekilde vereceksiniz. Öğünlere ayrılan bu diyette sizler kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Şimdi hep beraber diyet listesini inceleyelim.

Sabah Kahvaltıda Ne Yenilmelidir?

Sabah kahvaltısında genellikle hafif şeyler atıştırılmalıdır. Kahvaltıdan önce bir bardak su içilebilir. Ardından meyve tüketilebilir. Kahvaltıda yeşillik olmasa olmazlar arasındadır. Bu öğün gerçekten önemli bir öğündür dikkat edilmesi gereken gıdalar tüketilmelidir.

Öğle Yemeğinde Ne Tüketilmelidir?

Öğle yemeğinde genellikle sebze yemeklerine önem verilmelidir. Ayrıca sofranızda bol yeşillikli bir salata olursa iyi olur. Öğle yemeği ile kahvaltı arasında yemek tüketmemeye özen göstermenizde fayda vardır.

Akşam Yemeği

Akşam yemeği saat 6 gibi yapılmalıdır. Mümkünse geç yemeğin akşam yemeğinde tercih edilecek yemekler arasında yağsız balık veya tavuk olabilir. Bu öğünde vücudun protein ihtiyacının az da olsa karşılanması gerekmektedir. Bu diyete uyulduğu zaman iyi bir başarıya ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Diyet Nohutlu Kuzu Kavurma başlıklı makalemizde arpacık soğanlı kebap, arpacık soğanlı kuzu ve kebap hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun