Diyet Listeleri

Bir Haftada 14 Kilo Verdiren Diyet Listesi

24 Ekim 2015

Fazla zamanın yok işlerimi bitirip tatile gideceğim diyenlere 1 haftada 14 kilo verdiren diyet listesi ile zayıflamanın yolunu gösteriyoruz. Bir anda zayıfladığınız göreceksiniz. 1 haftada sağlığınızı riske atmadan zayıfladığını göreceksiniz. Mümkünse bu diyete göre uygulamanız gereken bir takım yan tavsiyelerimiz vardır. Bu diyeti uygularken öncelikle bol sıvı tüketmeyi ihmal etmeyin bol bol sıvı tüketin. Ayrıca akşam veya sabah yapacağınız yarım saat ya da bir saatlik egzersizler daha etkili sonuç almanızı sağlayacaktır. Egzersiz yapmak yaşlılara zor gelebilir o yüzden yürüyüş yapmaları gerekir. Az da olsa yapmakta fayda vardır yağ bağlamamak için bu şarttır.

Sabah Kahvaltısı

Şekersiz bir meyve suyu ince dilim kepekli ekmek bir kibrit kutusu peynir, 1 çay kaşığı bal ve pekmez, 1 veya 2 adet zeytin.

Öğle Yemeği

Yine az miktarda kepekli ekmek, yağda kızartılmamak şartıyla tavuk, bir bardak ayran ve bol yeşillikli salata tüketilebilir.

Akşam Yemeği

Akşamları ise bir kâse çorba içilebilir ve köfte yenilmelidir. Bu öğünde sebze yenilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan 3 Günlük Çocuk Diyeti Listesi başlıklı makalemizde 12 yaş çocuk diyeti, 13 yaş diyeti ve 14 yaş diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun