Diyet Listeleri

Ayça Kaya Reaktif Hipoglisemi Diyeti

4 Kasım 2014

Hipoglisemi bir diyabet hastalığıdır. Şeker ve insülinin metabolizmada bir düzenlilik sonucunda oluşabilmektedir. Eğer kan şekeri düşüyorsa, doktora başvurmak gerekmektedir. Hipogliseminin pek çok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler; alkol kullanımı, adet kanamalarının başlaması, sindirim rahatsızlığı, ilaçlar zamanında alınmıyorsa, yemekler düzenli yenmiyorsa, sağlıklı beslenilmiyorsa ve fazla insülin kullanıyorsa, sıklıkla hava değişiminde maruz kalınıyorsa Hipoglisemi oluşabilmektedir. Hipoglisemi; açlık hissi, titremek, terlemek, soluk olmak, halsizlik, dudaklarda ve dillerde karıncalanma hissi ve huzursuzluk gibi şikayetler ile kendini belli etmektedir. Ancak genel olarak bakıldığında Hipoglisemi, kan şekerinin düşmesini göstermektedir. Ve sağlıklı beslenmeye özen gösterilerek, günlük yaşantıda spor yapılarak bu şikayetler en aza indirilebilmektedir. Hipoglisemi diyetleri sayesinde de bu hastalığa karşı bir tedbir alınarak, daha dikkatli davranabilmek mümkündür. Ayça Kaya reaktif hipoglisemi diyeti de bu şekilde hazırlanmış bir programdır.

Hipoglisemi hastalığı olan kişiler özellikle şeker, pekmez ve reçel gibi şekerli ve tatlandırıcı içeren besinlerden uzak durmalıdırlar. Bu kişiler, düzenli olarak spor yapmalıdırlar. Bu sayede kan şekeri düzene sokulup, dengeli bir hal alabilecektir. Ayrıca, unlu mamüllerden uzak durulmalı, alkolden, sigaradan ve diğer kötü alışkanlıklardan vazgeçilmelidir. Bunun dışında meyve suyu içmek yerine, meyvenin kendisi yenilmelidir. Örneğin, her gün portakal, mandalina, elma ya da greyfurt gibi meyveler akşam yemeklerinden önce ve sabahları tüketilerek yarar sağlanabilmektedir.

Ayça Kaya reaktif hipoglisemi diyetinde görüldüğü gibi yasaklı ürünler belirtilmiştir. Bu diyette belirtilen ürünlerden uzak durulduğunda hastalığın etkileri en az inmektedir. Böylelikle de normal yaşantıya herhangi bir sıkıntı olmadan devam edilebilmektedir. İlaç kullanmadan, hastalığı hissetmeden ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmek için bu diyete uymak gerekli ve zorunludur. Bu hastalığın sıkıntılarını çekenler, en yakın zamanda bu diyeti uygulamaya başlamalıdırlar.

zayiflama-diyet-kilo-verme-73

Bir önceki yazımız olan Başak Burcu İçin Özel Diyet Listesi başlıklı makalemizde başak burcu bugün ne diyor, başak burcu diyeti ve başak burcu zayıflama diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun