Diyet Listeleri

Ayça Kaya 1 Ayda 8 Kilo Diyeti Listesi

6 Kasım 2014

AYÇA KAYA 1 AYDA 8 KİLO DİYETİ

Diyetisyen Ayça Kaya’nın açıkladığı diyet listesi birçok kilolu kadının kilo problemlerini çözmeye devam ediyor. Diyeti bir diyetisyenden alma rahatlığında uygulayan bayanların disiplinli bir uygulama sonucu aç kalmadan hedefledikleri kiloya yaklaşık olarak ulaşabildikleri görülmekte. Yaklaşık olarak ulaşabiliyorlar çünkü hiçbir zaman bir insanın biyolojik yapısıyla diğer bir insanın yapısı aynı değildir. Dolayısıyla diyet birçok kadına 8 kilo hatta daha üstü kilo verdirirken bir kısmına ise daha az kilo verdirebiliyor.

Sadece diyet yaparak zayıflamak mümkün olmakla birlikte aslında çok da doğru bir yöntem olarak kabul edilmiyor. Uygulanan diyetin yanında spor veya aerobik yapmak vücudumuz için en sağlıklısı aslında.

Açıklamalarında bu noktaya da parmak basan uzmanın diyet listesi oldukça etkili. İşte Ayça Kaya 1 ayda 8 kilo diyeti;

BESLENME LİSTESİ-1

Sabah: bir kibrit kutusu kadar peynir bir dilim çavdar ekmeği tere maydanoz limon tere ve limon sınırsız olarak tüketilebilir. İsterseniz tere ve maydanozla salata yapıp üzerine limon ekleyebilir isterseniz limonu çayınızı tatlandırmak için kullanabilirsiniz. Bu arada ben çaysız kahvaltı yapamam diyorsanız çay içmeniz mümkün ama şeker ya da tatlandırıcı kullanmamalısınız. Limon şeker yerine bir çözüm olabilir

Öğlen: bir dilim ekmek bir tavuk baget veya üç köfte bir kase yoğurt. Köfteler ızgara tavuk haşlanmış olabilir. Tavuğu hiç yağ  ve su koymadan tencerede kısık ateşte ya da fırında da pişirebilirsiniz. Önemli olan yağda pişirmemeniz.

İkindi: Bir yağsız tost bir bardak ayran bir büyük portakal. Tostta kesinlikle yağ olmayacak.

Akşam: bir kase çorba veya bir dilim ekmek. Altı kaşık etsiz sebze yemeği salata yoğurt. Sebze yemeğini hazırlarken her porsiyon için bir yemek kaşığı sıvı yağ kullanabilirsiniz.6 kaşık sebze yemeği bir porsiyon sebze yemeğine karşılık gelir. Çorba ve ekmek arasında ise istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

Değiştirerek kullanabileceğiniz ikinci liste de şu şekildedir;

BESLENME LİSTESİ-2

Sabah: 1 bardak süt 4 müsli1 portakal

Öğle: 1 dilim ekmek 6 kaşık etsiz sebze yemeği salata yoğurt

İkindi: 1 bardak süt 4 erik10 badem

Akşam: 1 kase çorba yoğurt salata

 

Bir önceki yazımız olan 6 Günde 4 Kilo Verdiren Diyet Listesi başlıklı makalemizde 1 ayda 10 kilo, 1 ayda 10 kilo vermek ve 1 ayda 15 kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun